שתף קטע נבחר

כיף בלבן: נכי צה"ל חברו לאלפינסטים בחרמון

יחידת האלפיניסטים של צה"ל התפנתה ליום אחד מפעילותה וערכה יום כיף לחיילים וללוחמי מג"ב שנפגעו בפעילות מבצעית. עופר וקספלד שנפגע בשכם מספר: "כשאתה מתחיל בסקי את כמו גולש רגיל - ולפעמים טוב יותר"

אלפים גדשו אתמול (יום ג') את אתר החרמון, כשהם נהנים מהשלג שירד בסופה שפקדה את האזור בסוף השבוע. בין הבאים היתה גם קבוצה של נכי צה"ל, שהצטרפו ליחידת האלפיניסטים של צה"ל, ליום של סקי במסלולי האתר - שעיקרו לשכוח מהכאב ולהתמסר לכיף שבגלישה.

 

איש היחידה, אייל ירימי, סיפר כי "אנחנו מלמדים את הסקי בכל הרמות ונותנים אפשרות לנכים ב-100 אחוזים, קטועי גפיים, נכים חלקית ובעלי מוגבלויות אחרות ליהנות מיום שלם בשלג של החרמון עם הדרכה וליווי מהגעתם ועד עזיבתם את המקום".

 

למביט מהצד נראה לעתים, כי אותה קבוצה מצליחה לצלוח את המסלולים טוב יותר מגולשי סקי אחרים. עופר וקספלד מקדימה, שנפצע קשה בקרב על מחבלים בשכם בשנת 2004: "אני לא עושה את הסקי כאן כדי להוכיח למישהו משהו, אלא בעיקר בשביל הכיף והנשמה. אני גולש כבר ארבע שנים בחרמון וכשאתה עובר את כל התהליך ומתחיל את הגלישה במסלול, אתה כמו כל גולש סקי רגיל - ולפעמים עף על השלג טוב יותר מהם".

 

יחידת האלפיניסטים של צה"ל פועלת כבר עשרות שנים בפעילויות שמטרתן העיקרית היא לסייע לצבא במימוש משימותיו הביטחוניות בתנאי מזג אוויר קשים. תשתיתה של היחידה הם אנשי מילואים ותיקים, שפועלים מחודש נובמבר ועד סוף מרץ.

 

הם מספרים שהפעילות עם ארגון נכי צה"ל מהווה מעין הפוגה, תוך תחושה של נתינה. אייל ירימי סיכם: "זו סגירת מעגל עבור צה"ל. אנחנו מנסים לתת מעצמנו עבור אלה שנפצעו במהלך פעילותם הצבאית, בעת שהגנו על המדינה. אני 15 שנים ביחידה ומאז שהחלה הפעילות עם נכי צה"ל, אני חש גאווה וכבוד לקחת בכך חלק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן נאמן, דובר צה"ל
האלפינסטים (ארכיון)
צילום: יונתן נאמן, דובר צה"ל
מומלצים