שתף קטע נבחר

המשבר הכלכלי ביוון: איגודי העובדים שובתים

איגודי העובדים מוחים על הקפאת השכר והקיצוץ בהבטחת ההכנסה, וטוענים כי ההסדר שמקדם האיחוד האירופי להתמודדות עם המשבר יפגע באוכלוסיות החלשות

ארגון הגג של ארגוני העובדים ביוון (GSEE) פתח בשביתת אזהרה של 24 שעות נגד מדיניות הקיצוצים של ממשלה, מדיניות הכוללת הקפאת שכר וקיצוץ בהשלמת ההכנסה, עליה מסתמכים אזרחים רבים. נציגי העובדים ציינו כי הרפורמה במס שמקדם האיחוד האירופי כדרך להתמודד עם המשבר הכלכלי שפוקד את יוון יפגע באוכלוסיות החלשות.

 

 

מדובר בשביתת אזהרה ליום אחד שבמהלכה יושבתו שדות התעופה, משרדי הממשלה, בתי הספר ובתי החולים יפעלו במתכונת חירום. כל זאת יממה לפני המפגש של מנהיגי האיחוד האירופי בבריסל, אשר אמורים לדון במשבר הכלכלי ביוון.

 

כמה מראשי האיחוד האירופי ציינו כי יוון לא תקבל תמיכה "בחינם" כהגדרתם, רק במידה והממשלה היוונית תפעל בתקיפות נגד המחאות והשביתות.

 

הממשלה היוונית מתכננת קיצוץ בגובה 800 מיליון אירו, כדי להתמודד עם המשבר הכלכלי הפוקד את המדינה. 

 

"הם הבטיחו שהעשירים ישלמו, אך במקום הם לוקחים כסף מהעניים", אמר איליאס ליאופולוס, המזכיר הראשי של איגוד העובדים ADEDY. |זו המדיניות בה אנו נלחמים, ולא בניסיון לצאת מהמשבר".

 

המחאה האזרחית החלה כבר באמצע ינואר, כאשר חקלאים החלו לחסום דרכים ואת הגבול לבולגריה, כדי להגדיל את הלחץ על הממשלה לשנות את מדיניותה הכלכלית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים