שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   בקשה לייצוגית: הבנק גובה עמלות בניגוד לחוק

   לטענת התובע, בנק מזרחי-טפחות גובה עמלת "אי הודעה מוקדמת" בגין פירעון מוקדם של הלוואה, וזאת בניגוד לחוק. בנוסף, הבנק אינו מוסר ללקוחות פירוט עמלות לאחר הפירעון. הבנק: "נלמד את כתב התביעה ונשיב עליו בבית המשפט"

   תביעה ובקשה להכיר בה כייצוגית, הוגשה בתחילת השבוע כנגד בנק המזרחי טפחות בגין "גביית עמלות שלא כדין תוך הסתרת מידע והטעיית הלקוחות".

    

   לדברי התובע, הוא הופתע לגלות בפירוט חשבון הבנק שלו גביית עמלות שונות שלא היה מודע להן, בגין פירעון מוקדם של הלוואה שקיבל מהבנק. את פירעון ההלוואה הוא מימן באמצעות הלוואה נוספת שקיבל מאותו הבנק. כשפנה אל הבנק בבקשה לקבל פירוט כל העמלות שנגבו ממנו בגין פירעון ההלוואה, נמסר לו, כי אין כל מסמך המפרט את העמלות הללו. בירור מעמיק שביצע, לטענתו, העלה כי חלק מהעמלות שגבה ממנו הבנק נעשו בניגוד לחוק. מדובר בסכום של 169.55 שקלים.

    

   על פי החוק, הבנק רשאי לגבות עמלות שונות בגין פירעון מוקדם של הלוואה. אחת העמלות היא עמלת "אי הודעה מוקדמת", אם ההודעה בדבר הפירעון ניתנה לבנק פחות מעשרה ימים לפני הפירעון. מדובר בעמלה בסכום השווה לעשירית האחוז מהסכום הנפרע. לעתים הפירעון נעשה באמצעות הלוואה אחרת שהלווה נוטל מהבנק, כלומר הלקוח מבצע מיחזור של הלוואה המובטחת במשכנתא, וזאת על-ידי נטילת הלוואה, שגם היא ניתנת על-ידי הבנק. במקרה כזה צו הבנקאות קובע כי הבנק אינו רשאי לגבות את עמלת אי-ההודעה המוקדמת.

    

   למרות זאת, על פי כתב התביעה, בנק המזרחי-טפחות גובה את העמלה האסורה, בניגוד לחוק. עוד טוען התובע כי הבנק אינו מוסר ללקוחותיו פירוט עמלות לאחר הפירעון. "הלקוחות אינם יודעים אילו מרכיבים נכללים בסכום העמלות שהבנק גבה מהם, וסבורים כי הבנק פועל כדין, וכי הוא גובה מהם רק עמלות שהוא רשאי לגבות" טוען התובע.

    

   התובע באמצעות ע"והד יעקב אביעד, גיל רון ואהרון רבינוביץ' מבקש לכלול בקבוצה המיוצגת, את כל לקוחות בנק המזרחי טפחות אשר פרעו הלוואה שניתנה על-ידו לשם רכישת דירת מגורים או במישכון של דירת מגורים, לפני מועד פרעונה, באמצעות הלוואה אחרת שניתנה על-ידי הבנק, וחשבונם חיוב בעמלת אי-הודעה מוקדמת, בשבע השנים האחרונות.

    

   מבנק מזרחי-טפחות נמסר: "נלמד את כתב התביעה ונשיב עליו בבית המשפט".

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים