שתף קטע נבחר

תע"ש מתייעלת: 500 עובדים יפרשו עד סוף השנה

רשות החברות דרשה מהחברה התייעלות מיידית לאחר שהמשא ומתן על הפרטה נתקע. דירקטוריון תע"ש אישר פרישה של 500 מבין 3,400 העובדים והקפאת שכר הבכירים

דירקטוריון התעשייה הצבאית (תע"ש) אישר היום (ד') להנהלת החברה צעדי התייעלות, על רקע דרישת מינהל רשות החברות הממשלתיות והמשא ומתן על הפרטת החברה שנקלעה לקשיים.

 

הנהלת תע"ש תחל באופן מיידי בהליכים לפרישת 500 עובדים בשנת 2010 מבין 950 העובדים שהסכימה החברה על פרישתם כחלק מהליכי ההפרטה. כיום מועסקים בחברה 3,400 עובדים. בנוסף, הודיעה החברה כי תבצע קיצוץ רוחבי בהוצאות תקורה, לרבות שכר הבכירים שלא יעודכן בהתאם לעליית המדד (כמקובל בחברות ממשלתיות).

 

בנוסף לצעדים אלה, דירקטוריון החברה פנה לכל הצדדים בבקשה לקדם את תוכנית ההפרטה שנדונה בשנה האחרונה (בשלב הראשון הנפקה של החברה), וציין כי תוכנית ההפרטה שעליה שקדו הצדדים בשנה האחרונה היא התוכנית הנכונה, שאותה יש ליישם במטרה להבריא את החברה. רשות החברות מתנגדת להפרטה במתווה זה, וסבורה שהחברה לא בשלה להנפקה בבורסה ומעדיפה מכירה לגורם יחיד.

 

לפני כשלושה שבועות הורה מנהל רשות החברות הממשלתיות, דורון כהן, להנהלת החברה להכין תוכנית חירום דחופה לקיצוצים ולהתייעלות. הוא דרש מהחברה להכריז על צעדים מיידיים ולגבות אותם בתוכנית הבראה מקיפה יותר, זאת לאחר שהמשא ומתן עם העובדים על רשת הביטחון שתינתן להם עם הפרטת החברה נקלע למבוי סתום, קופת החברה התרוקנה והמדינה נאלצה להזרים בחודשים האחרונים 60 מיליון שקל מדי חודש לתשלום משכורות עובדי החברה.

 

לאחרונה הציגה הנהלת החברה לרשות החברות את הגירעון החזוי של החברה לשנת 2010 שצפוי לעמוד על 360 מיליון שקל. בחצי השנה האחרונה חודשו המגעים בין משרד הביטחון, משרד האוצר, תע"ש והעובדים על הפרטת החברה. חמישה צוותי עבודה החלו לדון ביישום ההפרטה על פי מודל של הנפקת 49% מהחברה ומכירת היתרה למשקיע פרטי. בהמשך, הוחלט ברשות החברות כי החברה איננה בשלה להנפקה בשלב הזה ועל כן החלה הרשות לבחון את אפשרות המכירה למשקיע פרטי, ללא הנפקה.

 

במקביל התקיימו שיחות עם העובדים על תנאי הפרישה שלהם. העובדים והחברה דרשו כי המדינה תישא בעלויות הפרישה של 950 עובדים בעלות של מיליארד שקל ותבטיח תנאי פרישה דומים ל-1,000 עובדים נוספים בעלות דומה. ברשות החברות התנגדו והמשא ומתן נקלע למבוי סתום. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תע"ש ברמת השרון. מאות עובדים ילכו הביתה
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים