שתף קטע נבחר

"אפשרויות לדור - נזיפה בפרקליט, עד פיטורים"

בכיר במערכת אכיפת החוק אמר ל-ynet כי הבירור של סגן פרקליט מחוז ירושלים מול פרקליט המדינה יתחיל ביום ראשון - ויש אפשרויות רבות על הפרק: "ללדור לא תהיה ברירה אלא לנהוג ביד תקיפה במקרה זה"

"האפשרויות העומדות בפני פרקליט המדינה משה לדור הן - משיחת נזיפה ועד לפיטורים", כך אמר בצהריים (יום ו') ל-ynet גורם בכיר במערכת אכיפת החוק, לאחר דבריו של סגן פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אורי קורב, שנחשפו ב"ידיעות אחרונות". הפרקליט הבכיר עתיד להתייצב ביום ראשון לשיחת בירור מול לדור. 

 

הצד של עו"ד קורב - לחצו כאן לקריאת ההתנצלות

 

"ללדור לא תהיה ברירה אלא לנהוג ביד תקיפה במקרה זה ולהראות שגם באמירות

מהסוג הזה צריך לטפל בצורה תקיפה כדי שלא יישנו", אמר הבכיר וציין כי לדור לא ימהר לנקוט בצעד החריף ביותר - פיטורים.

 

עוד הוסיף כי הליך הבירור יכלול את למידת כל הפרטים על ידי פרקליט המדינה. הגורם הסביר ואמר כי בפני לדור ניצבות מספר אפשרויות הכוללות נזיפה בקורב, השעייתו מהפרקליטות לתקופה מוגבלת, השעייתו מתיק אולמרט - ועד לפיטוריו. לא מן הנמנע כי אפשרות נוספת העומדת על הפרק היא לגרום לקורב להבין שעליו לפרוש מיוזמתו מהתפקיד.

 

הסערה החלה בעקבות חשיפת קטעים מהרצאותיו של הפרקליט הבכיר לסטודנטים למשפטים, שבהן אמר בין היתר: "חלק גדול מהשופטים הם חמורים גדולים. הם משחקים טטריס בזמן הדיונים".

 

בהרצאותיו, הוא לא חסך גם בביקורת חריגה בחריפותה שהטיח בנשיאת העליון, דורית ביניש. בנוסף, הוא נתן דוגמאות ממשפטו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, שבו הוא מעורב בימים אלה ממש. "הפרקליטים של אולמרט כבר כולם פגשו אותי בתיקים אחרים. הם יודעים מה מחכה להם", אמר לסטודנטים.

 

לדברי הגורם הבכיר, תגובתו של לדור תלויה גם בהתנהלות התקשורתית סביב הפרשה - ועד כמה זו תעורר גלים באופן שעשוי להשפיע על פרקליט המדינה. הגורם הוסיף וציין כי דבריו של קורב אמנם נשמעו בפרקליטות בהפתעה, אולם לא מעצם האיש שאמר אותם - אלא יותר מתוכנם וסגנונם. "נערכו התייעצויות רבות בנוגע לתגובות פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה". בסופו של דבר, הוציאו השניים הודעות גינוי לדבריו של קורב, כפי שצוטטו בעיתון.

 

"הזדמנות אמיתית לבירור הדברים"

עם זאת, הבהיר הגורם כי עד להליך הבירור לא יוסקו שום מסקנות ולא יעשו הליכים כלשהם, כיוון שבדעתו של לדור לאפשר לעו"ד קורב הזדמנות אמיתית לשטוח בפניו את הדברים ולהבין באיזו קונוטציה נאמרו ומדוע.

 

עו"ד קורב כבר החל להסביר את דבריו במכתב ההתנצלות ששיגר ללדור הבוקר,

לאחר הפרסום בעיתון. "כואב לי על העוול שגרמו דברי למערכת אותה אני משרת זה 15 שנה, על הפגיעה בחבריי הפרקליטים ובך אישית ובעיקר על הפגיעה במערכת השפיטה", כתב.

  

"הדברים העולים מהפרסום אינם משקפים את עמדתי ואת גישתי למערכת. יש לנו מערכת שפיטה מקצועית אנושית ורגישה. אני מכבד אותה ונותן בה אמון". קורב סיכם: "השמעת ביקורת הוגנת ועניינית היא מעשה נכון במהלך קורס אקדמי וזו צריכה להיעשות בדרך מנומסת. אין לי ספק היום כי חטאתי בסגנון הדברים ועל כך אני מבקש להביע את התנצלותי", סיכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לדור. "יד תקיפה"
צילום: ירון ברנר
עו"ד קורב. ייתן הסברים
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים