שתף קטע נבחר

בתיהמ"ש לעורכי הדין: הליך משמעתי נגד קורב

השופטת הדסה בן עתו סבורה כי "התנצלותו נלעגת. הוא לא יכול לייצג את המדינה"; הפרקליט שעומד במרכז הסערה טען באימייל ששלח לחבריו לפרקליטות כי לא התכוון לפגוע בהם

מתקפה רבתי על הפרקליט - שממשיך להתנצל. בצעד נדיר שלחה בצהריים (יום א') הנהלת בתי המשפט מכתב ללשכת עורכי הדין, בדרישה שיקיימו בירור לעו"ד אורי קורב בעקבות הדברים הקשים שהשמיע בגנות השופטים. השופטת בדימוס הדסה בן עתו אמרה מוקדם יותר כי אחרי הדברים החמורים שאמר סגן פרקליט מחוז ירושלים, התנצלותו היא לא פחות מנלעגת.

 

מנהל בתי המשפט, משה גל, ביקש במכתב ששלח ליו"ר ועדת האתיקה הארצית של לשכת עורכי הדין, עו"ד דרור ארד איילון, לנקוט נגד עו"ד קורב הליכים משמעתיים ההולמים את מידת חומרתם של הדברים. גל ציין במכתב כי הנהלת בתי המשפט רואה את דבריו של עו"ד קורב בחומרה וכי לא ראוי שנציג של בית המשפט יתבטא בצורה כזאת פוגענית כלפי מערכת המשפט: "הדבר פוגע בדור העתיד של המשפטנים ויש לברר לעומק עניין זה". 

 

בינתיים, ממשיך קורב להתנצל. באימייל פנימי ששלח הבוקר לפרקליטים בכל הארץ, ביקש סגן פרקליט מחוז ירושלים את סליחתם אם פגע בהם. תוכן האימייל הגיע לידי ynet. קורב, שכינה את השופטים בישראל חמורים, אמר כי "בראייה לאחור השתמשתי בביטויים בלתי מוצלחים שנאמרו בסדנה מצומצמת שבשל טיבה נערכה באווירה מחויכת. לצערי, אמצעי התקשורת סילפו רבים מהמסרים שהועברו בקורס, ואף הציגו אותם בהקשר הפוך ממה שנאמרו".

 

לטענתו, למרות שנשמע מבקר את פרקליט המדינה, הדברים נועדו לשבח את הפרקליטות. "אני מבקש להתנצל בפני כל אחד ואחת מכם על הנזק שנגרם לתדמית הפרקליטות ולהדגיש כי מעולם לא היתה לי כוונה לפגוע במערכת המשפט כולה, ובפרקליטות בפרט. מי מכם שמכיר אותי יודע שאני אוהב את הפרקליטות, את מקום העבודה שלי ואת האנשים. בוודאי שלא היתה לי שום כוונה לפגוע בכם", כתב קורב באימייל.

 

שופטת: הוא צריך להניח את המפתחות

למרות ניסיונותיו של קורב להבהיר את דבריו, בראיון לרשת ב' אמרה השופטת בדימוס הדסה בן עתו כי הציבור וכל הנוגעים בדבר, "עוד לא הפנימו עד כמה חמורה התופעה שקרתה כאן, שהורידה את עושי שלטון החוק בפיו של דובר בכיר, לשפל מדרגה שכמוהו עוד לא ידענו".

 

בן עתו, שציינה כי היא כועסת מאוד בעקבות השתלחותו של קורב, אמרה כי הדברים שאמר הם בבחינת הפקרות. "זה חמור. נקודה. אנחנו לא ביפן. אצלנו כשאדם נתפס בקלקלתו הוא לא עושה חרקירי. אבל כשאדם נתפס בקלקלתו בצורה כזו, לפי דעתי אם הוא אדם מכובד והגון הוא צריך להניח את המפתחות על השולחן", אמרה.

 

היא הוסיפה כי היא לא מקבלת את התנצלותו. "האיש הזה לא יכול יותר לייצג את המדינה. אני התביישתי בתגובה שלו, בהתנצלות שלו שהיא בעיניי לא פחות נלעגת. אחרי מה שאמרת והוקלטת, להגיד שזה נאמר בהומור - זה דבר טיפשי. פתאום אתה אוהב את מערכת המשפט ומעריך אותה?".

פורסם לראשונה 14/02/2010 13:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד קורב. השופטת כועסת
צילום: אלכס קולומויסקי
בן עתו. "תופעה חמורה"
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים