שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עידן עופר ביטל את התביעה נגד מיקי רוזנטל

  בהודעה משותפת לבית המשפט כתב עופר: "הביקורת שהושמעה כנגד עצם הגשת התביעה, יצרה רושם מוטעה, הן של רדיפה את מיקי רוזנטל, והן של פגיעה בחופש העיתונות, המנוגדת לחלוטין להשקפת עולמי"

  עידן עופר והחברה לישראל שבשליטתו הגישו היום (ב') לבית המשפט בקשה למחיקת התביעה שהוגשה על ידם נגד יוצרי הסרט "שיטת השקשוקה", מיקי רוזנטל ואילן עבודי.

   

  בהודעה משותפת לבית המשפט כתב עופר "משפחתי נפגעה קשות מהסרט שיטת השקשוקה. התרופה החוקית העומדת למי שנפגע בשמו הטוב הוא הגשת תביעה לביהמ"ש, וזאת עשינו. עם זאת, הביקורת הרחבה שהושמעה כנגד עצם הגשת התביעה וכנגד הסכום הנתבע, יצרה רושם מוטעה, הן של רדיפה את מיקי רוזנטל, והן של פגיעה בחופש העיתונות, תוצאה ציבורית שמעולם לא רציתי, אינני מאמין בה והיא מנוגדת לחלוטין להשקפת עולמי המכבדת את חופש העיתונות".

   

  רוזנטל כתב לבית המשפט בהודעה המשותפת כי "הדיון בטלוויזיה ובאמצעי התקשורת האחרים, אכן מבטא את המחלוקות שעלו בקשר לסרט ביני כעיתונאי לבין האחים עופר. העדפת דרך הוויכוח הציבורי, כפי שבוטאה בדברי עידן עופר, ושאני מסכים לה, תתרום לכוחה של התקשורת ולחיזוק תפקידה בחברה דמוקרטית".

   

  התביעה הוגשה עוד בטרם שודר הסרט. הסרט שיטת השקשוקה שודר בערוץ הראשון בחודש יולי 2009 ובתגובה משפחת עופר בשיתוף פעולה עם החברה לישראל הפיקו סרט תגובה "העובדות דווקא כן חשובות", ששודר גם הוא בערוץ הראשון.

   

  בעקבות שידור הסרט וסרט התגובה קיים הערוץ הראשון דיון משודר שבו הובעו הדעות השונות ביחס לסרט ולסרט התגובה.

   

  בהודעה המשותפת לבית המשפט כתבו הצדדים כי ההחלטה על ביטול התביעה נגד רוזנטל הושגה בעקבות תיווכו של העיתונאי מוטי קירשנבאום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מיקי רוזנטל
  צילום: זיו קורן
  צילום: ירון ברנר
  עידן עופר
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים