שתף קטע נבחר

פורום רבני: הרב מוטי אלון הוזהר בשל פרשת מין

לפני ארבע שנים הורחק הרב מכל פעילות רבנית חינוכית, ובעיקר נדרש לחדול מהענקת ייעוץ אישי ביחידות. פורום "תקנה", הגוף הציוני-דתי המטפל בהטרדות מיניות מצד בעלי מרות, פרסם את החשדות נגד אלון מאחר שהפר את תנאי ההגליה

הרב מוטי אלון, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, חשוד בהטרדות מיניות והורחק לפני ארבע שנים מכל פעילות רבנית וחינוכית. רבנים ואנשי אקדמיה פרסמו הערב (ב') הודעה הקושרת את אלון לפרשת מין, מבלי לציין את פרטיה, זאת לאחר שהפר את ההסכם המגביל את פעילותו.

 

בהודעה מטעם פורום "תקנה" - הגוף הציוני-דתי המטפל בהטרדות מיניות מצד בעלי מרות וסמכות - נכתב כי הרכב מיוחד

עוסק מזה זמן רב בעניינו של אלון, בעקבות תלונות על "מעשים המנוגדים לערכי קדושה ומוסר". חברי הפורום הדגישו בהודעה כי "לצערנו הגדול, נמצא שיש בהן ממש" וכי בשל כך נדרש הרב לחדול מכל פעילויותיו ולא להעניק ייעוץ אישי ביחידות.

  

"בהתאם לעקרונות ההלכתיים-המוסריים המנחים את הפורום, ובהם הצורך בהגנה על הציבור, הגנה על המתלוננים, ושמירה על כבוד הנילון ומשפחתו, כגורמים שיש להתחשב בהם ולאזן ביניהם, נמנע הפורום עד כה מפרסום העניין, ונקט באמצעים דיסקרטיים, ברוח הכלל התלמודי 'היכבד ושב בביתך'", צוין בהודעה. עוד הודגש כי "פעולות הפורום נעשות בהתאם לחוק, ותוך יידוע היועץ המשפטי לממשלה". 

 

על הנסיבות שהביאו לחשיפת הפרשה אחרי כמה שנים כתבו בפורום תקנה: "האיזון הנ"ל היה אמור להיות מושג קודם כל על ידי יישום קפדני של ההגבלות. לצערנו, התברר

לנו

לאחרונה כי ההגבלות יושמו רק באופן חלקי, וכי ההגנה על הציבור ומניעת מכשול מחייבת אותנו להביא את הדברים לידיעת הרבים".

 

עם זאת, הובהר כי "לאור ההיבטים האנושיים והרוחניים הטרגיים הכרוכים בפרשה זו, אנו רואים את ההודעה הזאת כצעד כאוב ומצער, אך נדרש לתיקון הפרשה ולקידום סיומה". 

 

בהרכב המיוחד שדן בעניינו של הרב אלון ישבו עשרה חברים, בהם רבנים, מחנכים, ראשי ישיבות ואנשי משפט ואקדמיה. בין אלו ניתן למנות את: הרב יעקב אריאל והרב אהרן ליכטנשטיין, ממנהיגי הציונות הדתית. חברים נוספים שדנו בתיק: הרב יהושע שפירא, הרב אליקים לבנון, הרב אבי גיסר, הרב יובל שרלו והמשפטן פרופ' ידידיה שטרן – סגן נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים