שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נמר ערפילי נדיר תועד ביערות מלזיה

  חוקרים הצליחו לתעד בוידאו בפעם הראשונה השנה נמר ערפילי נדיר, הנחשב לטורף חמקן ומסתורי. כיום הנמרים הערפיליים מצויים בסכנת הכחדה בעקבות כריתת יערות, חקלאות וציד

  נמר ערפילי נדיר (Sundaland), שהוגדר כחדש למדע לפני כשלוש שנים, תועד בוידאו בפעם הראשונה ביערות בורניאו. הטורף הקטן הינו באורך של מטר ושוקל כ-40 קילוגרם, מצוי בשמורת הטבע Dermakot.

   

  "מה שהפתיע אותנו הוא שהנמרים הערפיליים הם יצורים חשאיים וחמקניים, אך החתול לא פחד מאיתנו כלל", סיפר אלזן מוחמד, חוקר מאוניברסיטת סבה במלזיה. "למרות שהשתמשנו בזרקור עוצמתי ומנוע הרכב שלנו שאג בחוזקה, החתול הלך מסביב לרכב שלנו כשהוא רגוע. זה נדיר לראות חתול כה גדול בטבע. בדרך כלל החתולים הללו מאוד ביישנים כלפי בני אדם וממש במקרה הצלחנו לתעד אותו בוידאו".

   

   

  הנמר הערפילי מ-Sundaland הוגדר כמין חדש למדע לאחר בדיקות גנטיות לפני כשלוש שנים. איגוד השימור העולמי הכריז עליו כמין הנתון בסכנת הכחדה בטבע לפני כשנתיים. רק בשנים האחרונות עם ריבוי המחקרים באזור, ניפצו המדענים את הסברה כי כל הנמרים הערפיליים שחיו בדרום מזרח אסיה הם למעשה מין אחד של נמר.

   

  החוקרים סיפרו כי נמר הערפילי שהתגלה נחשב לטורף הגדול ביותר באזור בורניאו, פעיל בעיקר בלילה ולכן קשה מאוד לעקוב אחריו וללמוד את אורחות חייו. הם בילו חודשים רבים בשמורה בסקרי לילה עד שהצליחו לתעדו באזור בפעם הראשונה בוידאו.

   

  על פי הערכות שונות, מספרם של הנמרים הערפיליים נע בין 1,500 ל-3,200 פרטים והם נתונים בסכנת הכחדה בעיקר בעקבות התרחבות שטחי חקלאות, כריתת יערות וציד. בעזרת עשרות מלכודות מצלמות שהוצבו באזור, הצליחו החוקרים לתעד מינים נוספים של טורפים ממשפחת החתוליים, כולם קטנים יותר מהנמר הערפילי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים