שתף קטע נבחר

המשטרה: העבירו תלונות נגד אלון ונשקול חקירה

אחרי שעוזרו של היועמ"ש אמר כי יש להעביר ללא דיחוי תלונות נגד הרב מוטי אלון, החשוד בהטרדות מיניות, הבהירו במשטרה כי ככל שיגיעו תלונות - הן ייבדקו ותישקל חקירה

המשטרה הודיעה הערב (יום ג') כי יש להעביר אליה ללא דיחוי תלונות נוספות נגד הרב מוטי אלון - אם יש כאלו. "ככל שיגיעו תלונות, הנושא ייבחן על-ידי הגורמים המקצועיים באגף החקירות במודיעין", נמסר בהודעת המשטרה. הרב מוטי אלון, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, חשוד בהטרדות מיניות והורחק לפני ארבע שנים מכל פעילות רבנית וחינוכית.

 

אנשי המטה הארצי מסרו כי באוקטובר 2006 התקבל מכתב מהיועץ המשפטי לממשלה, שהחליט לא להורות על פתיחה בחקירה פלילית בעניין זה. היום הגיע לראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב יואב סגלוביץ, מכתב מעו"ד רז ניזרי, עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה, שבו הדגיש ניזרי כי ככל שיגיעו תלונות נוספות בעניין אשר יעלו חשש לפלילים, יש להעבירן ללא דיחוי למשטרה.

 

מוקדם יותר פורסם כי במכתב ששלח נזרי לפורום

"תקנה", בעניין הטענות כלפי הרב מוטי אלון, הודגש הסערה בציונות הדתית סביב הטענות להטרדות מיניות צריכה להיות מטופלת "בצינורות המקובלים", והיועץ המשפטי לממשלה לא מעוניין להתערב. "במצבים מעין אלה יש תחילה לנסות ולהוביל את המתלונן להגשת תלונה במשטרה לשם בירור העניין וטיפול בו ב'דרך המלך' הראויה, על ידי הרשויות המוסמכות", נכתב.

 

במכתב סקר עו"ד רז נזרי את השתלשלות האירועים בפרשה שמסעירה את העולם הדתי, בכל הקשור להתערבות היועץ הקודם, מני מזוז, ואנשיו - לאחר שהבוקר התברר כי פורום הרבנים פנה אליו כבר ב-2006 ודיווחו לו על החשדות, אך היה זה לגבי "רב בכיר", מבלי לציין את שמו.  באוקטובר 2006 הועברו הדברים מהפרקליטות לידיעת ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, "בצירוף כל החומרים הרלבנטיים שהיו בידינו באותה עת". אולם בהעדר תלונות - המשטרה לא פתחה בחקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוטי אלון
צילום: גילי אליהו
מומלצים