שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קונדומים בגודל לא מתאים? סכנה למחלות מין
  מחקר בריטי מצא כי גברים נוטים להסיר את הקונדום במהלך המשגל אם הוא בגודל לא מתאים ובכך מכפילים את הסיכון להדביק ולהידבק במחלת מין

  הקונדום לא יושב עליך טוב? הוא לא רק יפגע בהנאה מיחסי המין אלא יגביר את הסיכון שלך להידבק במחלת מין. סקר שנערך בבריטניה מצא כי כשהקונדום בגודל לא מתאים, הגבר נוטה להסיר אותו במהלך המשגל ובכך לסכן את עצמו ואת בת הזוג בהדבקה במחלת מין.

   

  המחקר החדש פורסם בגליון האחרון של כתב העת למחלות זיהומיות Transmitted Infectiouns Journal. במחקר אותו ערכו מדעני אוניברסיטת קנטאקי, נבדקו 436 גברים. 195 מהם דיווחו כי המפגש המיני האחרון שלהם כלל קונדום שאינו מתאים בגודלו לגודל איבר המין שלהם.  


  סקס. הקונדום בגודל מתאים?

   

  מתוך הנשאלים, 120 גברים אמרו כי הקונדום שאינו מתאים בגודלו הפחית מתחושת ההנאה ביחסי המין. 57 גברים מתוך 195 הגברים שדיווחו על קונדום בגודל לא מתאים, אמרו כי ההנאה של בת הזוג נפגמה. בתוך כך, 34 גברים אמרו כי הסירו את הקונדום מוקדם. 18 גברים דיווחו כי הקונדום נקרע במהלך הסקס.

   

  מעיבוד הממצאים מצאו החוקרים כי הסיכוי להידבק במחלת מין אצל גברים שהשתמשו בקונדום בגודל לא מתאים, היה כפול מזה אצל גברים עם קונדום בגודל מתאים. בנוסף נמצא כי שיעור הפגיעה בהנאה מיחסי המין, הסרת הקונדום במהלך הסקס או קריעה שלו היו בשכיחות נמוכה אצל אלה עם קונדום בגודל מתאים.

   

  מחקר אחר שנערך לפני שנים אחדות בישראל גילה כי כ-68% מהישראלים מדווחים על שימוש בקונדום בעת יחסי מין. בין הפנויים עם התחלה של זוגיות, כ-50% השתמשו בקונדום. אחרי תקופה די קצרה, העדיפו בני הזוג שלא להשתמש בקונדום, ללא קשר לידיעה על מצב הבריאות של בן/בת הזוג.

   

  מנתוני המחלקה לאפידמיולוגיה של משרד הבריאות עולה כי מידי שנה מתגלים בישראל מאות ישראלים הנדבקים במחלות מין. על פי הנתונים, בשנת 2009 נתגלו
  בישראל 381 נשאי HIV, 53 נשאי הפטיטיס B ו-C, 234 חולי זיבה, 384 חולים בכלמידיה, 203 חולי עגבת. המספר האמיתי גבוה הרבה יותר כמובן, כשרבים מהישראלים הנדבקים אינם מדווחים למשרד הבריאות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים