שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  קרן נויבך ננזפה על ידי רשות השידור

  "את הערבים לא מפנים מבתיהם, את הערבים הורגים" אמרה המגישה בתוכניתה ברשת ב', וננזפה על ידי נציב קבילות הציבור. הנציב: "נויבך חייבת לתקן את הדברים ולהתנצל"

  הממונה על קבילות הציבור ברשות השידור, אלישע שפיגלמן, נזף בעיתונאית קרן נויבך. זאת, לאחר שב"אגודה לזכות הציבור לדעת" התקבלה תלונה על התבטאות לא נאותה של מגישת התוכנית "סדר יום" ברשת ב'.

   

  לפני כיומיים, מיד לאחר שידור התוכנית של נויבך, התקבלה תלונה ממאזין שטען: "הבוקר האזנתי לתוכנית ולא האמנתי למשמע אוזניי. הנושא היה 'תופעת הסירוב'. הדיון הלך והתחמם ואז היא פלטה את המשפט הבא: 'את הערבים לא מפנים מבתיהם את הערבים הורגים'".

  נציב הקבילות שהאזין אף הוא לשידור אמר: "אין ספק שהדברים מופרכים מהבחינה העובדתית ובוודאי שלא היה מקום לאמירה כזאת - שנותרה גם ללא כל מענה. גב' נויבך חייבת לתקן את הדברים - ולהתנצל בשידור באחת התוכניות הקרובות".

   

  במכתב חריף ששלח שפיגלמן לנויבך היום (ד') נכתב כי "האמירה המצוטטת כאן אינה אמת - היא הכללה ושקר מוחלט - גם אם יש מקרים של הריגת ערבים הרי שתודי בוודאי שאין זה 'בדרך כלל'. אי לכך אני מורה לך מתוקף סמכותי להתנצל באוזני המאזינים על האמירה הזאת ולהעמיד דברים על דיוקם כבר בתוכנית הקרובה".

   

  ב"אגודה לזכות הציבור לדעת" המקיימת ביקורת על אמצעי התקשורת מברכים היום על קביעת הממונה ומציינים כי אין זו הפעם הראשונה שנויבך מביעה דעות פרטיות בשידור בניגוד לכללי האתיקה עפ"י מסמך נקדי.

   

  מנהל רשת ב': "נויבך מאוזנת"

  מוטי אמיר, מנהל רשת ב' הגיב לידיעה ואמר: "לא יעלה על הדעת שקיבלנו את מכתב נציב קבילות הציבור יחד עם התקשורת ויחד עם המתלוננים, ולא היתה לי הזדמנות אפילו לדבר עם קרן נויבך. התנהלות כזו לא יכולה להיות".

   

  לדבריו, הוא ראה את המכתב היום (ד') בעשר בבוקר. "עם כל הכבוד לשקיפות, יש תכתובת פנימית וצריך לתת לנויבך את הזמן שלה. 

  כמנהל הרשת, אני עומד על כך שקודם כל קרן תקבל את המכתב, תקרא ותגיב, אני אבחן את הדברים ואז נחליט מה לעשות".

   

  "אין לי התנגדות שהדברים יועברו לתקשורת", הבהיר אמיר, "אבל אחרי שקרן מקבלת צ'אנס לענות. לגופו של עניין, בלהט השידור והוויכוח יכול להיות שנאמרה מילה לא במקום. יכול להיות. אבל צריך לשמוע גם מה יש לשדרנית לומר. היא לא 'אחרון השדרים', קרן מאוד מואזנת ומאוזנת, צריך לתת לה את האפשרות להגיב".

   

  טרם נתקבלה תגובתה של קרן נויבך לדברים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוסי מימוני
  נויבך. נדרשת להתנצל
  צילום: יוסי מימוני
  לאתר ההטבות
  מומלצים