שתף קטע נבחר

צניחה ברווח הנקי של קרפור. נוחי דנקנר בלחץ?

רשת הקמעונאות הגדולה באירופה, בה מושקעת כור של נוחי דנקנר, דיווחה על רווח נקי של 385 מיליון אירו בלבד, צניחה של 70%, ככל הנראה בשל מחיקות ערך כתוצאה מסגירת חנויות באיטליה ושיפוץ סניפים במקומות אחרים באירופה

קרפור רשת הקמעונאות הגדולה באירופה, בה מושקעת כור של נוחי דנקנר, דיווחה על ירידה לא צפויה של 70% ברווח הנקי בשנה שעברה, ככל הנראה בשל מחיקות ערך כתוצאה מסגירת חנויות באיטליה ושיפוץ סניפים במקומות אחרים באירופה.

 

לפי בלומברג, הרווח הנקי של הרשת צנח ל-385 מיליון אירו (518 מיליון דולר) מ-1.27 מיליארד אירו בשנה הקודמת. תחזיות האנליסטים עמדו על רווח של מיליארד אירו.

  

רשת הקמעונאית הצרפתית הגבירה את קצב השיפוצים ופתיחת חנויות קטנות יותר ברחבי אירופה, לאחר שהקונים המשיכו להימנע מחנויות הענק שפתחה בפרברים שונים ביבשת. הרווח התפעולי נפל ב-16% ל-2.78 מיליארד אירו, זאת לאחר שהחברה הורידה מחירים וקיצצה בהוצאות הפרסום בצרפת במהלך נוסף למשוך לקוחות. 

 

"האתגרים שלפנינו רבים, אך קיבלנו מעט עידוד מהאינפלציה וההקשר המאקרו ככלכלי הרחב", הסביר ג'יימי וסקז, אנליסט בג'י.פי.מורגן.  

 

המניות של קרפור עלו ב-26 סנט, שהם 0.7% ל-35.64 אירו אמש במסחר בפריז. מאז תחילת השנה עלתה המניה ב-6.2%. הרשת מתכננת לשפר את שולי הרווח התפעולי שלה במהלך 2010 באמצעות קיצוץ של 500 מיליון אירו. כמו כן, בכוונתה להתמקד בשווקי מערב אירופה, ברזיל וסין. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
1.27 מיליארד אירו בשנה שעברה. קרפור
מושקע. דנקנר
צילום: ורדי כהנא
מומלצים