שתף קטע נבחר

קרב המינויים: המפכ"ל והשר ינסו להשיג הסכמה

במשטרה לא היו מופתעים מהעובדה שהמתיחות בין כהן לאהרונוביץ' פרצה החוצה, אך הופתעו מרשימת הקצינים שעתידים לסבול ממנה. בתחילת השבוע הבא ייעשה ניסיון להגיע להבנות בצמרת בעניין סבב המינויים

האם המפכ"ל והשר הממונה יעשו "סולחה"? השר יצחק אהרונוביץ' ורב-ניצב דודי כהן עתידים להיפגש בתחילת השבוע הבא, בניסיון לסיים את "פרשת המינויים" בצמרת המשטרה - והמתיחות שנגרמה בעקבותיה.

 

במשטרה לא היו מופתעים מהעובדה שהמתיחות בין כהן לאהרונוביץ' פרצה החוצה.

מה שכן הפתיע היו "סלעי המחלוקת" שהתגלעה - אלה שעתידים לסבול מהמתיחות. בעיקר אמורים הדברים לגבי סירובו של השר להעלות את מפקד ימ"ר מרכז המוערך, נצ"מ אבי נוימן לדרגת תנ"צ "הוא בעצמו הבטיח לו את הדרגה הזו", אמרו קצינים בכירים.

 

כזכור, במהלך השבוע התברר עד כמה המתיחות בין השניים גדולה. זה התחיל עם כך שהשר לא אישר את קידום עוזרו של המפכ"ל, אמיר בן טובים, לסגן מפקד מרחב ציון. עוד בכיר שקידומו לא אושר הוא קצין החקירות במרחב איילון, סנ"צ ערן קמין, שהיה מעורב בין היתר בחקירת פרשת רמון - ובהאזנות הסתר בתיק.

  

המקרה של נצ"מ נוימן הוא אולי הבעייתי מכולם - ומעיד היטב על גודל הפער בצמרת. לפני ארבעה חודשים, עם היוודע דבר קידומו של נוימן לתפקד מפקד היחידה הכלכלית והעלאתו הצפויה בדרגה לתת ניצב הוא זומן לפגישה עם השר. "השר אישר את המינוי שלו ואת הדרגה שלו", אמרו בכירים במשטרה, "הוא נתן לו את הדרגה כאות הערכה לפעילות של ימ"ר מרכז וכמסר כללי לארגון. אי אפשר עכשיו בגלל מתיחות עם המפכ"ל להודיע – 'אין דרגה'".

 

גורם בכיר המקורב לשר לביטחון פנים אמר בעקבות הדברים כי "השר זעם, כיוון שהוא מכיר ומודע למקור הטענות שעל פיהם ההחלטה נובעת ממתיחות בינו לבין המפכ"ל או להקשרים פוליטיים". הגורם הדגיש כי הקידום המדובר מנוגד לנהלי המפכ"ל וציין ש"הטענות שהועלו הן שקריות, כיוון שהשר אישר את קידום נוימן בפועל". הקידום יכלול תקן, משכורת וגם פז"מ שייספר לצורך העלאת נוימן גם בדרגה.

 

מקורבים לאהרונוביץ' הסבירו כי "השר דואג שהמפכ"ל יעמוד בעצמו בהוראות המפכ"ל לגבי פז"מ של קידומים בדרגות".

 

הקצין המעוכב: מאמין שיהיה בסדר

נוימן עצמו סירב להגיב לדברים, אך לחבריו במחוז המרכז אמר: "לא עשיתי את העבודה בשביל לקבל דרגה. אני אוהב את המשטרה, אקבל כל מה שיחליטו ומאמין שיהיה בסדר".

 

מהמטה הארצי נמסר בתגובה כי נושא המינויים והשיבוצים, נעשה בין השר למפכ"ל בלבד. "אין אנו עוסקים בהם באמצעי התקשורת. אנו דוחים מכל וכל את טענות הגורמים שאינם מוסמכים לעסוק בדבר".

 

גם בלשכתו של אהרנוביץ' ניסו להנמיך את גובה להבות והסבירו כי נצ"מ

נוימן הוא קצין מוערך על ידי השר ועל כן החליט לאשר קידומו לתפקיד היוקרתי של ראש היחידה הכלכלית בתקן תת ניצב, על כל המשתמע מכך. "הטענה שהשר שלל את קידומו הינה שקרית. את הדרגה בפועל, יקבל נצ"מ נוימן על פי הנהלים ובמכתב שהוציא השר, הובהר שהוא אינו מגביל את מתן הדרגה בזמן", נמסר.

 

בעניין מינויו של סנ"צ ערן קמין, טענו במשרד לבטחון פנים כי משרד מבקר המדינה פנה למפכ"ל ולשר בבקשה לעכב את ההחלטה, עד שיובאו מסקנות הדו"ח הסופי של המבקר וחוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה בפרשת ההאזנות לרמון. השר נענה לבקשת מבקר המדינה, ולכן טרם התקבלה החלטה, נטען.

 

"לגבי סבב המינויים שטרם נחתם", הבהירו בלשכת השר, "כל פרסום לגבי מינויים שטרם נחתמו או הגיעו לשולחנו של השר, הינו ספקולטיבי, על דעת ואחריות המפרסם בלבד ומיותר לציין שאין אנו משבצים תפקידים באמצעי התקשורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ'. מקפיד על הנחיות המפכ"ל
צילום: גיל יוחנן
רנ"צ כהן. תהיה סולחה?
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלי סניור
נצ"מ אבי נוימן. יהיה בסדר
צילום: אלי סניור
מומלצים