שתף קטע נבחר

מנהל קרן גידור החשוד בהונאה נמלט לישראל

גרנט גריב הדרום אפריקאי חשוד שהונה משקיעים ב-80 מיליון דולר ונמלט מניו יורק לישראל לאחר שהואשם על ידי ה-SEC בזיוף מסמכים פיננסים ויצירת חברות קש

מנהל קרן גידור ממוצא דרום אפריקאי בשם גרנט גריב, (Grant Grieve), נמלט מניו יורק לישראל לאחר שהואשם על ידי רשות ני"ע בהונאת משקיעים, לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל. 

 

במאי 2008 בנק סמית'טאון הילווה 7.9 מיליון דולר למנהל קרנות הגידור הדרום אפריקאי גרנט גריב, שפעל באותה עת מניו יורק. ההלוואה שימשה לרכישת בית בן 6 קומות באפר איסט סייד של מנהטן.  

 

באותו זמן ההלוואה נראתה למנהלי הבנק כבעלת סיכון נמוך והבנין הוערך ב-11.8 מיליון דולר מר גריב נראה כאדם עשיר וטען כי הוא מנהל מאות מיליוני דולרים ללקוחות הקרן שלו - Finvest Asset Management LLC - שעברה להלוואה.  

 

זמן קצר לאחר מכן רשות ני"ע בארה"ב החלה לחקור את גריב ובשנה שעברה הגישה נגדו תביעה אזרחית המאשימה אותו ואת קרן הגידור בגניבת 80 מיליון דולר מלקוחותיהם באמצעות מסמכים פיננסים מזוייפים ויצירת חברות קש מפוברקות.  

 

רואה החשבון של הקרן ונותן שירותי הבק-אופיס שלה היו מפוברקים אף הם, לטענת ה-SEC. עסקי הקרן נוהלו מהבית שמומן על ידי ההלוואה של סמית'טאון וכעת הרשות טוענת שהחשוד נמלט מארה"ב ונמצא בישראל. זמן קצר לאחר הגשת התביעה גריב העמיד את הנכס למכירה ורצה תמורתו 16.9 מיליון דולר. 

 

הרשות ביקשה משופט פדרלי לעצור את המכירה בטענה שהנכס קשור להונאה אפשרית של לקוחות הקרן שמימנו בלא ידיעתם 3 מיליון דולר מסכום הרכישה בתוספת הוצאות אחזקה שוטפת. בחודש שעבר שופט פדרלי בניו יורק הורה לגריב לשלם קנסות על רווחים שנוצרו בדרכים פסולות וציין בפסיקתו בהחשוד לא השיב לתלונת ה-SEC. הבנק שהילווה את הכסף לרכישת הנכס אמר, כי לא איתר החשדות לגבי עסקי החברה וכעת מעקל את הנכס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
העמיד הכנס למכירה לפני הבריחה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים