שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משולש פראי

  שלישיית "מה קשור", חברים הכי טובים וגם הכי מצחיקים בארץ, מדברים על הכל: הקריירות הנפרדות, הפיילוט שנפל, התמיכה בשלום אחרי הגירושין, וסוד הקסם של התוכנית בערוץ 24

  המלצרית בבית הקפה קוראת לשלום מיכאלשווילי "צימוקי". כינוי חיבה שהיא כנראה שומרת ליושבי המקום הקבועים, שהם לגמרי במקרה גם בין האנשים הכי מפורסמים בארץ. אם היא רק היתה יודעת איזו מפלצת היא עומדת ליצור. שלוש שניות אחרי שהצימוקי הראשון נזרק לחלל האוויר, אסי ישראלוף וציון ברוך כבר עושים מזה ריבת צימוקים. "צימוקי, את יכולה בבקשה להביא לי קולה?", אסי תוהה בקול, "וצימוקי פה רוצה הפוך", ציון מצביע על שלום, שכל הזמן הזה בוהה במתרחש ונקרע מצחוק. הוא כבר רגיל לשטויות של החברים הכי טובים שלו, ואל תדאגו - הנקמה שלו תבוא בהמשך.

   

  התקרית הזו, שנמשכה לא יותר מ־25 שניות, היא כמו תמצית דחוסה של הקסם המה קשורי, אנשים שהם החברים הכי טובים זה של זה וגם ההרכב הקומי הכי מצליח והכי יציב שקם פה בשנים האחרונות, שגם עשור אחרי שעלו לראשונה עם המופע הבימתי שלהם, עשור שנים שכלל לא מעט שינויים ותהפוכות בחייהם המקצועיים והאישיים, ממשיכים לתפקד כשלישייה לכל דבר.

   

   

  אפילו כשכל אחד מהם עסוק בענייניו ומתפתח לכיוונים אחרים ובתקופה האחרונה הפערים ביניהם נמתחים כמו מסטיק. אסי שוקד על הקלטת אלבום ויהפוך לאבא בעוד שלושה חודשים מאשתו הטרייה אפרת; ציון מתמודד עם קיתונות של ביקורת על הדיאלוגים הסליזיים שלו עם יעל פוליאקוב ב"הכל דבש" ועם שמועות על דוגמניות חדשות בנות 17 שמדביקים לו בממוצע של אחת ליומיים; שלום מככב בדרמה החדשה "עספור" שתעלה בקרוב ב־HOT ולפני כחודש נפרד מאשתו, קרן, אחרי חמש שנות נישואים, ועדיין, עם כל האקשן הזה מסביב, כל מה שצריך הוא להושיב את שלושתם סביב אותו שולחן ולהרים להם להנחתה כדי לגלות שלמרות שהכל השתנה, הכל גם נשאר לגמרי אותו הדבר.

   

  לפני חודש הם חזרו לעבודה משותפת, כשהתיישבו יחד באולפן השקוף של ערוץ 24. שם, כל יום אחר הצהריים, הם עושים פחות או יותר מה שהם רוצים - מארחים חברים שלהם, משתוללים, מספרים בדיחות פנימיות, עושים חיקויים, משמיעים הרבה מוזיקה מזרחית ובעיקר - ומה שהפך להיי לייט של התוכנית - מותחים אנשים בטלפון. סתם אנשים, שהצופים בבית מתקשרים ומבקשים למתוח. והם מתקשרים אליהם ומשתמשים בארסנל הדמויות הבלתי נדלה שלהם כדי להטריף את הקורבן שמעבר לקו. במילה אחת: שכונה.

   

  כבר היתה תחושה שאתם מתקדמים הלאה, אז מה פתאום חזרתם למקורות?

   

  שלום: "אין למה קשור מקורות, אנחנו ממציאים את המקורות שלנו כל פעם מחדש. לכל אחד מאיתנו יש מקורות אחרים. אם זה היה תלוי בי, זה היה נראה אחרת, אם זה היה תלוי בציון, זה היה נראה אחרת".

   

  אסי: "אם זה היה תלוי בי, זה היה נראה אחד לאחד. מת על זה. אני מת על התוכנית הזו, אני מאוד גאה בה. אם את שואלת מה המקורות שלנו, אז זה להסתכל לאנשים בגובה העיניים, וזה מה שהתוכנית עושה. אנחנו לא מתיימרים להיות מעל מה שאנחנו ולא מתחת, זה פשוט מה שאנחנו".

   

  ואיך זה מסתדר עם העובדה שבשנה האחרונה כל אחד מכם הלך למקומות אחרים?

   

  ציון: "יש אווירת קאמבק באוויר, ואני לא מבין למה. לא הלכנו לשום מקום. לפני שנה היינו אמורים לעשות את 'הישראלים 2' ברשת וזה לא יצא, אז לכל אחד היה זמן לעשות את הדברים שהוא אוהב, אבל אנחנו כל הזמן מופיעים ביחד. אחד הסודות של החיבור בינינו זה שנותנים לכל אחד להתפתח לכיוונים שהוא אוהב ולחזור הביתה. ספינת האם, המפקדה, זה מה קשור".


  במיוחד לפורים, "מה קשור" (צילום: אוהד רומנו, עיבוד מחשב: שיין הורביץ)

   

  "הישראלים 2" היתה אמורה להיות המשך ישיר לעונה הראשונה שעזרה לשלישייה לזנק מדרגת הקומיקאים המצחיקים בתוכניות אירוח, שלהם או של אחרים, לשלושה שחקנים מוכשרים להפליא, שיודעים לבחור את הפרויקטים שלהם בתבונה.

   

  לפני כן הם הספיקו לעשות לא מעט, וכולכם כבר מכירים את ההיסטוריה שלהם בעל פה - הילדות ברמלה, ההיכרות בגיל 14 (אסי וציון למדו באותה הכיתה, שלום היה כוכב להקת בית הספר שאליה הצטרפו), המעבר לתל אביב בגיל 21 לדירה משותפת, העלאת מופע הבידור ב–2001, שעד היום מפוצץ אולמות בכל רחבי הארץ, הפינה בתוכנית האירוח של אלי יצפאן, המופע עם שלמה גרוניך ואז, כמובן, אבן הדרך ששינתה את כל התמונה - השיר "תנו לו צ'אנס", שיצא כחלק מאלבום של השלישייה ב–2005, וגרם למדינה שלמה לשיר "מהללללללב", גם בזכות קליפ שהיה הפגנת כוח בהשתתפות כמה חברים קצת מוכרים שלהם, כמו אסי כהן, אדיר מילר, אלי פיניש, יגאל שילון ואפילו דודו טופז.

   

  אחרי "תנו לו צ'אנס" הם כבר לא יכלו לחזור אחורה. הם הגישו יחד עם אדיר מילר את "היכל התרבות", עשו גיחה מתבקשת לפסטיגל וב–2007 קיבלו, במקביל לעליית "הישראלים", תוכנית אירוח משלהם ב–HOT, ששרדה שתי עונות. אבל רגע לפני העונה השנייה של "הישראלים", היחסים עם רשת קיבלו תפנית חדה. הם לא מוכנים לנדב פרטים על מה בדיוק קרה שם, והאמת היא שגם אין להם סיבה - לקשת לא נדרש יותר מדי זמן כדי לחטוף את שלישיית הטאלנטים מהידיים של הזכיינית המתחרה.

   

  בקשת "הישראלים" הפכה לפיילוט שלא עבר בשם "עם סגולה", שעסק דווקא בישראלים בחו"ל. מספיק לדמיין את שלום כדייל קרקע חרמן בנמל התעופה JFK כדי לשער שזה הולך להיות להיט, למרות העיכוב בתוכניות. מה שמעלה את התהייה המתבקשת - איך לעזאזל ברשת הסכימו לתת לשלישייה לחמוק להם מבין האצבעות.

   

  "'הישראלים 2' לא נפל בגללנו, הוא נפל בגלל רשת", מבהיר שלום, וציון ממהר לרכך את המכה: "גם בגללם וגם בגללנו. אין פה אשמים".

   

  מה בעצם קרה שם?

   

  אסי: "זה לא משנה, זו היסטוריה. אנחנו כל כולנו מרוכזים עכשיו במה שאנחנו עושים ובעבודה קדימה. עכשיו אנחנו בקשת ואנחנו מאושרים וגאים".

  ציון: "אלוהים סידר לנו את זה שנהיה במקום שהכי נכון לנו".

  אסי: "מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים. וגם אין האדם מעיד על עיסתו אלא על אנחתו".

  ציון: "עדיף ציפור אחת ביד מהדשא של השכן ירוק יותר".

  אסי: "אני אגיד לך מה הבעיה - שהיא תרשום את המשפטים האלה ויחשבו שאנחנו אמרנו ולא בתור איזו דמות. שיט!".

  ציון: "אסי! שוב שפכת על עצמך אוכל?".

   

  אתה תמיד מתלכלך?

   

  אסי: "תמיד. אמא שלי שנים ניקתה אחריי, עכשיו אשתי צוחקת עליי, כל פעם כשאני אוכל היא מזכירה לי לא לשפוך".

  ציון: "הוא לא מחשב את זה נכון. נגיד, תסתכלי על הצלחת הזו, אני מחשב שיש לי מקום להזיז את היד מפה לפה בלי לשפוך, הוא בכלל לא רואה את זה".

  אסי: "פעם אחת ישבנו באיזו מסעדה, סיימנו ארוחה ולא התלכלכתי, אז אמרתי 'איזה כיף, לא התלכלכתי!', כמו שאני אומר את זה שפכתי על עצמי חצי צלחת".

   

  טוב, אתם סוטים מהנושא. הפיילוט של "עם סגולה" לא עבר. מה קרה?

   

  אסי: "הפיילוט היה נטו כדי לבדוק אילו דמויות עובדות ואילו לא. זה לא היה פיילוט שנועד להחליט אם תהיה תוכנית או לא. התוכנית תעלה, ובעזרת השם נתחיל לצלם אותה בחודשים הקרובים".

  שלום: "את רוצה את האמת? מבחינתי הפיילוט לא עבד".

  ציון: "בעיניי הוא היה מעולה".

   

  מרגיז אתכם שאומרים שהפיילוט לא עבר?

   

  שלום: "את יודעת כמה דברים עשינו בעשר השנים האחרונות שלא עבדו? עכשיו אני יכול להגיד לך - מיליון דברים. את יודעת כמה זמן יש לנו להיות פה?".

  אסי: "בסך הכל זה שיעור לחיים - רק אם תדע מה לא עובד, תדע מה עובד".

   

  וזה לא שלא היה להם במה להתעסק. בזמן שכל מיני נשמות טובות ניסו בכוח ליצור איזשהו רושם שבקשת מתחרטים על הרכישה החדשה שלהם ובעצם נתנו להם את התוכנית היומית בערוץ 24 כדי להעסיק אותם עד שיהיו שוב כשירים לפריים טיים, הם היו עסוקים בשלהם, שזה בעיקר להוכיח שהם שחקנים טובים ולא בובות על חוט של איזו זכיינית: שלום וציון קיבלו תפקידים ב"הבורר", אסי קיבל תפקיד ב"האלופה 3", ציון המשיך גם לעונה השנייה של "הכל דבש", ורק בשבוע שעבר היה עסוק בלשבור לפוליאקוב את הלב. החברים שלו מפרגנים. כלומר, תלוי את מי שואלים.


  מיכאלשווילי, ישראלוף וברוך. חברים טובים (צילום: אוהד רומנו)

   

  אסי: "אני חושב שהוא מהמם שם".

  שלום: "אני לצערי פספסתי פרק אחד ו...".

  ציון: "תרשמי: 'שלום בנאדם שלא מפרגן. אסי מפרגן לי טילים, שלום לא'".

  שלום: "מה, פרק אחד לא ראיתי!"

  ציון: "פרק אחד?! מהפרק השני לא ראית".

  שלום: "ראיתי את זה ב־ynet".

  ציון: "במחשב?!".

   

  שלום: "מה זה משנה? ראיתי. תבחן אותי עכשיו על מה שאתה רוצה".

  ציון: "נו, מה היה בפרק של הגסויות?".

  שלום: "לא, גסויות אמרתי לך שלא ראיתי".

  ציון: "איטליה?"

  שלום: "איטליה, אחי? בבריכה? ראיתי הכל!".

  אסי מחמם: "הוא ראה בפרומו, הוא עובד עליך".

  ציון: "שתדעי, אני - כשצילמנו את 'הבורר' - הייתי יושב מאחורי המוניטור, נותן לו עצות, היינו עוזרים המון אחד לשני. אבל תרשמי, שלום לא מפרגן".

  שלום, מנסה לפייס: "ציון שחקן מדהים".

   

  איך שלום ב"עספור" שתעלה בקרוב?

   

  ציון: "שימי לב איך אני מפרגן באוטומט: הוא מעולה, הריצה שלו בפרומו מדהימה".

  אתם מעורבים בפרויקטים הנפרדים של כל אחד?

  שלום: "יש דברים, שמרוב שאנחנו מכירים אחד את השני, אז אנחנו יודעים מה מידת המעורבות שלנו צריכה להיות באותו פרויקט. למשל האלבום של אסי, אני יודע שזה הבייבי של אסי. חוץ מזה - ואני מגלה כאן סוד מטורף - שביקשתי ממנו לעשות קולות רקע בקטנה באחד השירים וחוץ מלשמוע ולהגיד איזה שיר אני אוהב, אני לא מעורב. תחשבי גם איזה כיף זה יהיה בשבילי, להיכנס פתאום לחנות ולראות דיסק של אסי".

   

  ציון: "אם אראה דיסק של אסי, אתבאס. לא יכול לראות אותו לבד. זה אסי! גם כשהיינו בהופעה שלו, היה לי מוזר לראות אותו לבד. זה היה כאילו 'יאללה, מתי אנחנו עולים?'. לא שאני לא מפרגן חלילה, זה פשוט מוזר לי. אני מקנא קנאה טובה לאסי. אני מגיל 14 איתו, עוד לפני שלום".

  שלום: "מה לפני שלום? חודשיים?".

  אסי: "שלום, אנחנו שכבנו שלושה חודשים עד שאתה הצטרפת".

  ציון: "כן, אנחנו כבר הכרנו את הנקודות אחד של השני, איפה לגעת".

  אסי: "עד שציון למד איפה לגעת בי, שלום נכנס לתמונה. אבל ככה זה חיים בשלישייה".

  ציון: "אנחנו תמיד אומרים שאם אסי היה בחורה, היינו קורעים אותו".

  שלום: "אם הוא היה בחורה הוא היה השרמוטה שלנו".

  ציון: "מה, תחשבי - אם אני משקיע באסי לייזר ופאות, נגמר הסיפור".

   

  אסי: "אמרתי לציון שאם בא לו לרדת לביזנס ולהיות זונה ממין זכר, אני מתעשר עליו".

  שלום: "את ראית פעם את ציון עם גרביונים וחצאית?"

  אסי: "תדעי לך שכשהבמאי שלנו, בן בכר, רואה את שלום בבגדים של אשה, הוא נדלק".

  שלום: "לציון ואסי יש גוף של אשה. שניהם צרים באגן כמו אשה".

  ציון: "איזה אשה, שלום?! יש לו גוף של מייקל לואיס. קוביות ושרירים. פנים של מל גיבסון. אסי הוא סטלונה ואני צ'ה גווארה".

   

  בשלב הזה, השיחה מקבלת תפנית כששתי בחורות ניגשות לציון להגיד שלום. כפי שאפשר לצפות, לא מדובר בשתי כונפות, בלשון המעטה.

   

  מה זה אמור להביע?

   

  ציון: "לא, זו חברה של חבר".

  אסי: "גם החברות של החברים שלו כוסיות".

   

  מספיק לעלעל במדורי הרכילות כדי לדעת שציון נחשב מאז ומעולם לדון ז'ואן גמדי שמתקתק את הבחורות הכי שוות בארץ. לאורך השנים הוא יצא עם לינור אברג'יל, קארין מגריזו, אסתי גינזבורג, אור גרוסמן וגם הידידות שלו משתייכות לליגת העל - בר רפאלי ויעל פוליאקוב למשל. בקיץ האחרון היתה לו חברה בת 17 בשם גאיה ועכשיו, על פי מדורי הרכילות, יש אחת חדשה, דוגמנית בשם נטלי. כל אלה, בשילוב עם שמועה מאוד, אהממ, מפרגנת נקרא לזה, על חלק אחד מסוים ומבורך בגופו, בראו פרסונה של רווק חלקלק והולל, ומשמשות גם כרמפה פורה לבדיחות על חשבונו. ובדיוק בשביל זה יש חברים.

   

  אתם צוחקים על הבחורות של ציון?

  אסי: "ציון כבר התחיל לצאת עם בחורות מבוגרות, אז אנחנו לא צוחקים עליו".

  ציון:" כולה יצאתי פעם אחת עם צעירה, מה עשו ממני".

  שלום: "כאחד החברים הכי טובים שלו, אני יכול להגיד לך שאין אשה שציון לא נתן לה את החיים שלו. אין דבר כזה. לכל אחד מאיתנו היו סטוצים - אנחנו בכל זאת ילדים בני 30 - אבל כל מערכות היחסים שהיו לו וכל הבחורות שלו - הוא אהב אותן, הוא נתן להן את החיים, הוא נתן להן מעצמו והקדיש להן מעצמו".

  ציון: "תרשמי, שלום מפרגן".

   

  שלום: "זה קצת מעצבן אותי. לכל אחד מאיתנו יצאה תדמית שאיפשהו, על הדרך, היא קצת נכונה, אבל מה לעשות שהיא מוקצנת. כמו בסרטים מצוירים. ציון הוא בנאדם כזה, הוא מקסים, יש לו נטייה למשוך בחורות. מה לעשות שהבחורות שהוא התאהב בהן ושהתאהבו בו הן נשים מאוד יפות. כולנו היינו עם נשים מאוד יפות. אפרת של אסי היא לא פחות יפה מכל הבנות שציון יצא איתן".

   

  באמת מביך אותך לדבר על זה?

   

  ציון: "אני חושב שדיברתי על זה מספיק ואני לא צריך להצדיק את עצמי. ואני בכלל לא מבין מה הקשר בין זה לבין מה שיש לי למטה. ומה ששלום מנסה להסביר זה שאני לא מה שמנסים לעשות ממני. אני לא סובל מזה או משהו - סבבה, הכל בסדר, זה לפעמים מצחיק. אני לא אבוא ואגיד לך 'אני סובל מזה, די'. ממש לא. פשוט אף אחד לא עובד לפי התדמית שיצאה לו. אני חי את החיים שלי, שיכתבו מה שהם רוצים".

   

  כאן מתעוררת נקודה רגישה. הפרידה של שלום מאשתו, קרן, שהתרחשה לפני כחודש, היא משהו שלא מדברים עליו. מצד שני, אם כבר התפנינו לדבר על רכילות, מתבקש לתהות איך הוא התמודד עם מכת האייטמים ששטפה את האתרים והמגזינים אחרי שנודע דבר הפרידה, ועם הידיעות על כך שהוא נותר מרוסק בעקבותיה.

   

  גם אתה חטפת מכת רכילות בתקופה האחרונה.

   

  שלום: "עבר, נגמר. הלאה. בואי נדבר על ערוץ 24. אנחנו מאוד אוהבים לעשות את התוכנית, אני מאוד נהנה".

  די נו, אתה לא יכול לסטות מהנושא.

  אסי: "תראי, כשאת מגיעה לתחום שקשור לבידור ותקשורת, אז אתה גם ככה חשוף. במיוחד כשאתה מצחיק מישהו, אז הוא באופן אוטומטי מרגיש שהוא חבר שלך. גם ככה כשאנחנו יוצאים מחוץ לבית אנחנו נגישים לציבור, אז הפרטיות היא הדבר האחרון שנשאר לנו לשמור עליו".

   

  ואיך אתם תומכים בו בתקופה הזו?

   

  ציון: "הרבה ביחד, הרבה ביחד והרבה ביחד".

  אסי: "כשצריך לדבר, אז מדברים וחושבים וכואבים ושמחים וצוחקים, בעיקר ביחד".

  ציון: "האמהות בעיקר נורא דואגות - אמא שלי כל הזמן מתקשרת אליי ומדברת איתי על שלום".

  אסי: "כשמתחתנים זה בטוב וברע. ככה זה אצלנו".

  ציון: "כשאסי התחתן אני ושלום עמדנו ובכינו כמו ילדות".

   

  אתה כבר רוצה להתחתן?

   

  ציון: "תקשיבי טוב, אני רוצה ילדים, אני רוצה להתחתן. מאוד רוצה. רק שהם לא יצחקו בחופה שלי".

  שלום: "לציון יש כביכול תדמית של לא רציני, אבל שתדעי שהשיחות הכי עמוקות ורציניות שלי זה איתו ועם אסי".

  ציון: "החלום שלי הוא לקנות איתם נכס ביחד, איזו אדמה ובסופו של דבר כשנזדקן, כולנו נחיה שם ביחד עם המשפחות. יהיה לנו איזה שבט כזה. אני לא אוהב שאסי או שלום לא לידי, אני אוהב שהם גרים לידי".

  שלום: "הוא מחפש מי יגדל את הילדים שלו, כאילו אני לא יודע שהילדים שלו יגדלו אצלי".

   

  • רוצים לשמוע על ההומור הפרטי של השלישייה ומה הם חושבים שיעלה בגורלה. הכל בגיליון החדש של פנאי פלוס

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מה קשור על שער פנאי פלוס
  צילום: אוהד רומנו, עיבוד תמונה: שיין הורוביץ
  לאתר ההטבות
  מומלצים