שתף קטע נבחר

רוצים משרה נוחה וגם חיי משפחה?

הרבה מחפשי עבודה נאלצים לספוג תשובה שלילית אם יש להם אילוצים המחייבים שעות עבודה נוחות. רבים מהם אמהות עובדות. אז כמו כולם, צריך קצת להתפשר - אבל יש גם משרות מתאימות ומעניינות. דוגמאות בפנים

הרבה מחפשי עבודה נאלצים לספוג תשובה שלילית אם יש להם אילוצים המחייבים שעות עבודה נוחות מהנהוג. רבים מהם אמהות ואבות יחידים לילדים, ובעיקר אמהות עובדות. ואכן, לרבות מאותן אמהות עובדות יוצאות מנקודת הנחה שמשהו חייב להיפגע: או הקריירה, או הבית והמשפחה. אבל זה לא בהכרח נכון.

 

 

יש מעסיקים שמוכנים להגדיר מחדש היקף משרה ומספר שעות עבודה. יש מעסיקים שמאפשרים גמישות בעבודה וביצוע חלק מהמטלות בבית, בלילה.

 

הצעד הראשון שיסייע לאותן אמהות למצוא עבודה מספקת בצד הצרכים המשפחתיים הוא מעבר מחשיבה במונחים של תפקידים והגדרות מקצועיות (למשל קבלת קהל או כתיבה שיווקית) למונחים של יכולת (למשל עבודה שבה אבטא את היכולת שלי לעבוד עם קהל, או עבודה שבה אבטא את היצירתיות שלי ואת היכולת המילולית שלי).

 

השלב הבא הוא להרחיב את חיפוש העבודה לתחומים מקצועיים חדשים, אשר מבטאים את היכולות האלה שעשויים להתאים יותר לאם-עובדת. לדוגמה, במקום עבודה בקבלת קהל אפשר לחפש בתחום טלמרקטינג או בשירות לקוחות, מקצועות שבהם באה לידי ביטוי יכולת עבודה עם קהל, אך מאפשרים משמרות נוחות. מי שעבדה בתקשורת שיווקית יכולה לחפש עבודה בתחום יחסי ציבור, כתיבה ועריכה מהבית, כתיבת תוכן לאינטרנט וכדומה. כך אפשר גם לבטא יכולות וכישורים וגם לנווט את הקריירה כך שתתאים לנסיבות החיים.

  

אז אלו משרות יש מתאימות לאמהות?

 

פשרה, אך פשרה מספקת וטובה

נכון, משרת חלומות אין בנמצא בדרך כלל לא לאמהות ולא לרוב מחפשי העבודה, להם אילוצים משלהם; אבל יש משרות הגיוניות, שבהן אפשר גם למצות את הכישורים ותחומי העניין המקצועיים, וגם להתפרנס.

 

 

 


פורסם לראשונה 24/02/2010 12:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
להצליח לשלב קריירה ומשפחה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים