שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ויטה פרי גליל מנהלת מו"מ לרכישת מילוז

  פרסום ראשון: תשלובת ויטה פרי גליל, שנרכשה בעצמה לפני כשנה וניצלה מסגירה של המפעל בחצור הגלילית, מעוניינת לרכוש את מפעל התרכיזים המתחרה בנהריה, לשלם את חובותיו ולהמשיך את פעילותו. זאת, בהנחה שהממונה על ההגבלים העסקיים, רונית קן, תאשר את המכירה

  תשלובת ויטה פרי גליל מנהלת משא ומתן לרכישת מפעל התרכיזים מילוז בנהריה - כך נודע ל-ynet. זאת, בהנחה שהממונה על ההגבלים העסקיים, רונית קן, תאשר את המיזוג בין שני המפעלים, כיוון שמילוז מייצרת רסק עגבניות ותרכיזי פירות הדר, שנושקים לאחדים מהמוצרים של ויטה פרי גליל, העוסקת בין השאר בייצור ריבות ומוצרי פירות נוספים.

   

   

  מפעל מילוז, שבבעלות קבוצת פקגם השוויצרית, שקוע בחובות של מיליוני שקלים. אם הרכישה תצא לפועל, התשלובת, שנחלצה מקשיים בעצמה לפני כשנה, תיקח על עצמה את החובות. פקוגם, המיוצגת בישראל בידי משה אורבך ויעקב צ'סקלה, מנהלת משא ומתן למכירת המפעל.

   

  הנהלת המפעל ניסתה לפטר לאחרונה כמה עשרות מעובדיו, אך נאלצה להקפיא את הפיטורים בהוראת בית הדין האזורי לעבודה בחיפה. זאת, לאחר שבית הדין קיבל את בקשת ההסתדרות לתת צו מניעה נגד הפיטורים, בטענה שחלק מהעובדים חיוניים לפעילות המפעל, והורה לצדדים להיכנס למשא ומתן אינטנסיבי בנושא.

   

  בקרב עובדי המפעל נפוצו שמועות, לפיהן הפיטורים מתבצעים כיוון שהבעלים מנהל משא ומתן עם יזם נדל"ן המעוניין למכור את המפעל ולסגור אותו, לפטר את העובדים ולהשתמש בקרקע. הנהלת המפעל מכחישה את השמועות, וכיום מתברר כי הן נכונות רק בחציין - ויטה פרי גליל אכן מעוניינת לרכוש את המפעל, אך לא לסגור אותו. הרכישה עשויה להבטיח, אפוא, את מקומות עבודתם של כ-100 העובדים הקבועים במפעל ואת אפשרות עבודתם של 300 העובדים הזמניים והעונתיים.

   

  גורם המעורה בנושא טוען כי למפעל יש הזמנות סחורה בארץ ובחו"ל, ושפרי גליל מעוניינת להשתמש בהזמנות הקיימות של המפעל ולהרחיב את מכירותיו, כדי להגדיל את השוק של עצמה.

   

  עוד עולה מהמשא ומתן בין הצדדים כי אם קן לא תאשר את המכירה, פרי גליל לא תמכור את המפעל כלל, ויש חשש שהוא ייקלע לקשיים וייסגר כליל.  

   

  יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, הביע סיפוק ממהלך ומהתחייבות "ויטה פרי גליל" להעסקת כלל העובדים. "אני מברך את ויטה פרי גליל ואני שמח על כל מקום עבודה שניצל במיוחד בפריפריה. אני בטוח שנגיע עם ויטה פרי גליל להסכם לטובת העובדים כפי שכבר עשינו כאשר בשנה שעברה נרכש המפעל בחצור הגלילית".

   

  תשלובת ויטה פרי גליל ניצלה לפני כשנה בעצמה ממשבר קשה, לאחר שזכי שלום, בעלי רשת המרכולים חצי חינם, הסכים לרכוש את החברה, שנכנסה להקפאת הליכים עקב חובות של בעליה הקודמים, איאן דיוויס ואביב אלגור.

   

  הרכישה הצילה את מפעל פרי גליל שבחצור הגלילית, שנמצא בסכנת סגירה למרות שכמו מילוז, המשיך לתפקד כמפעל יצרני ורווחי גם במהלך המשבר. ביוני שעבר נכנס לתשלובת שותף נוסף - מגדל הירקות אושיק אפרים, שהתמנה אחרי כניסתו ליו"ר ולמנכ"ל שלה. 

   

  בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עובדי מילוז: החששות היו מופרכים?
  צילום: אבישג שאר ישוב
  מומלצים