שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המגזר העסקי מנפיק ב-1.8 מיליארד ש'

  בשנה החולפת הסתכמו כלל הנפקות האג"ח הקונצרניות של המגזר העסקי בכ-26 מיליארד שקל, מהן כ-19.5 מיליארד שקל באג"ח סחירות בבורסה של תל אביב. בינואר הונפקו אג"ח קונצרני בהיקף 1.8 מיליארד שקל

  המגזר העסקי ממשיך להנפיק אג"ח קונצרניות. בינואר האחרון הנפיק הסקטור העסקי (ללא בנקים וחברות ביטוח) אגרות חוב סחירות ולא סחירות בשווי כולל של כ-1.8 מיליארד שקל. סכום זה נמוך במעט מממוצע ההנפקות החודשי בשנת 2009, שהסתכם בכ-2.2 מיליארד שקל.

   

  מנתוני התפתחות החוב של המגזר העסקי שמפרסמת היום (ד') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר כי בשנה החולפת הסתכמו כלל הנפקות האג"ח הקונצרניות של המגזר העסקי בכ- 26 מיליארד שקל, מהן כ-19.5 מיליארד שקל באג"ח סחירות בבורסה של תל אביב.

   

  סכום זה גדול בהרבה מסך כל הנפקות האג"ח הקונצרניות שבוצעו בשנת 2008, שהסתכמו בכ-9.8 מיליארד שקל, מהן כ-6.1 מיליארד שקל באג"ח סחירות.

   

  מנתוני בנק ישראל עולה, עוד כי בדצמבר ירדה יתרת החוב של הסקטור העסקי לכלל המלווים בכ-5.5 מיליארד שקל (0.8%), בעיקר בשל ירידה בחוב לבנקים.

   

  בכל שנת 2009 ירדה יתרת החוב של הסקטור העסקי בכ-8.5 מיליארדי שקל (1.1%) ובסוף השנה היא הסתכמה בכ 735 מיליארד שקל. גם כאן עיקר הירידה נובע מפירעונות של חובות לבנקים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים