שתף קטע נבחר

חמישה טיפים ל- Google Buzz

להסתיר את העוקבים שלכם, להשתיק דיון, להפסיק לעקוב אחר משתמש ולצפות בעדכונים ששלחו אנשים אחרים בשכונה שלכם ואיך להסתיר או לכבות כליל את הרשת החברתית של גוגל?

אז הצטרפתם ל-Google Buzz, הרשת החברתית החדשה והמדוברת של גוגל, ואתם לא בדיוק מבינים מה פשר הזמזום הבלתי פוסק שנוסף לתיבת ה-Gmail

שלכם. בשביל זה אנחנו כאן עם שמונה טיפים שיכולים להפוך את הבזבוז למשהו מועיל באמת.

 

1. לכבות את Buzz

יכול להיות שהפתרון הנכון עבורכם הוא כיבוי Buzz. אם אין לכם סבלנות לשפר את השירות ואתם מעדיפים לחכות עד שישתפר, הסרה היא הצעד הנכון. אך שימו לב, לחיצה על הקישור המופיע בתחתית ה-Gmail, בשם turn off Buzz, אינו באמת מכבה את השירות אלא רק מסתיר אותו מדף הבית. אם תרצו לנטרל את Buzz לחלוטין, בצעו את השלבים הבאים כאשר אתם בתוך Gmail:

 

א. בוחרים באפשרות Settings בחלק העליון של המסך. בוחרים בלשונית Buzz.

 עוד ב"חורים ברשת": בעקבות מבחוח – מודעת דרושים מפתיעה פורסמה באתר "המוסד"

 

ב. אם ברצונכם בנטרול כללי של Buzz ומחיקת פוסטים שפורסמו והפסקת מעקב אחריכם בחרו באפשרות Disable Google Buzz. אם תרצו רק להסתיר את Buzz בחרו באפשרות Do Not Show Google Buzz in Gmail. משתמשי הסלולרי עדיין ייראו את Buzz גם אם בחרו אפשרות זו.

 

2. הוציאו את הבאז מתיבת הדואר הנכנס

כאשר מישהו מגיב על באז שיצרתם, כאשר אדם אחר מגיב לבאז שמישהו אחר הגיב וגם אתם הגבתם לו וכאשר מישהו מתייג אתכם בבאז בשמכם, תקבלו על כך התראה בתיבת הדואר הנכנס. אין דרך פשוטה להמשיך להשתמש בבאז מבלי לקבל את כל העדכונים האלה בתיבה הנכנסת.


 

לשם כך תצטרכו ליצור שתי תוויות חדשות (Labels) דרך הכפתור Labels הממוקם בחלק העליון של התיבה. אגב, תוכלו ליצור גם תוויות ל-Facebook, Twitter וכל שירות חברתי אחר השולח לכם עדכונים אוטומטיים. אפשר גם ליצור תווית בשם Social המיועדת לכל העדכונים החברתיים יחד.


 


 

 

כעת בחרו באפשרות Create a filter הממוקמת מימין לשדה החיפוש בג'ימייל. מלאו את המילים הרלוונטיות (Buzz וכו') בשדה Has the words ועברו לשלב הבא.


  


 

סמנו את האפשרות Skip The Inbox וגם את אפשרות Apply the label ובחרו באחת מהתוויות שהכנתם מראש או צרו חדשה. לאחר שתאשרו, באזים חדשים יגיעו הישר לתיקיה שהגדרתם ולא "ילכלכו" את תיבת הדואר הנכנס.


 


 

עוד ב"חורים ברשת": המחסלים בדובאי "הצטרפו" לפייסבוק

 

3. הסתירו את העוקבים שלכם בפרופיל

 גוגל עוררה תרעומת רבה בציבור כאשר גרמה למשתמשים לחשוף את רשימת אנשי הקשר שלהם בפרופיל הציבורי שלהם בגוגל. כל העולם יכול לדעת מי עוקב אחריכם ואחרי מי אתם עוקבים ולפי זה גם להסיק כמה דברים על האנשים שאתם נמצאים איתם בקשר בדואר האלקטרוני.

 

א. כדי לשנות את המצב היכנסו לפרופיל שלכם בגוגל (ודאו שאתם מחוברים בשם וסיסמה) בכתובת זו.

 ב. כעת בחרו באפשרות Edit profile שנמצאת בחלק העליון של הדף. הסירו את הסימון מהאפשרות Display the list of people I'm following and people following me.

ג. לחצו על הכפתור Save Changes.

 


 

4. להשתיק דיון או אדם

באז מאפשר לכם להשתיק (mute) שיחה שאינה מעניינת אתכם ובכך לוודא שלא תקבלו עוד עדכונים מאותו buzz. נתקלתם בבאז לא רלוונטי? פתחו את התפריט הנפתח מהכפתור Comment ובחרו באפשרות Mute this post.

 

אם לא ברור לכם מדוע החלטתם לעקוב אחר אותו אדם ותבקשו להפסיק לקבל ממנו עדכונים בכלל, בחרו באפשרות Stop Following. בתפריט זה אפשר גם לשלוח פוסט מבאז באימייל ולצפות בכל הפוסטים של משתמש נבחר בשירות.


 עוד ב"חורים ברשת": חמש סיבות למה לא לקנות אייפון

 

 

5. לצפות בבאזים של אנשים בקרבת מקום גם במחשב האישי

אחת התכונות המלהיבות (או המדאיגות, תלוי את מי שואלים) בגוגל באז היא האפשרות לצפות בעדכונים ששלחו אנשים שנמצאים בקרבת מקום אליכם על גבי מפה בגירסה הניידת של באז.


בעוד תכונה זו מיועדת למשתמשי טלפונים ניידים בלבד, שכן היא מעדכנת את המיקום המשתנה שלכם על גבי המפה, תכונה חסרת ערך כמעט במחשב נייח.

 

עם זאת, באמצעות מעקף ניתן לגשת לגירסה הניידת של גוגל גם במחשב האישי, ולחשוף עדכונים ששלחו ממש באחרונה משתמשים שנמצאים ברחוב שלכם, בשכונה, בעיר או במדינה.

 

לאחר שתיכנסו לקישור בחרו באפשרות Nearby ולאחר מכן לחצו על Map.


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כך תגנו על עצמכם בבאז
בשיתוף עם "חורים ברשת"
מומלצים