שתף קטע נבחר

חשד: 13 נערים הפכו נערה לשפחת מין 3 שנים

עוד מקרה מחריד של ניצול נערה שרק חיפשה חום ואהבה: בגיל 15 הכירה הנערה משכונה בצפון תל-אביב נער בן גילה. הוא ניצל את אהבתה ובמשך שנים אילץ אותה לקיים יחסי מין עמו ועם חבריו, שאף נהגו להכות ולהשפיל אותה - ולתעד הכל בווידאו. המשטרה: יש עדויות למעורבים רבים נוספים, יהיו עוד מעצרים

חודש לאחר חשיפת האונס הקבוצתי ארוך השנים של נערה באזור העמקים, מתגלה סיפור דומה ולא פחות קשה, בשכונה מבוססת בצפון תל-אביב. במשך שלוש שנים, מגיל 15, הייתה נערה שפחת מין של קבוצת נערים, שנהגו לאנוס אותה ואף להכות אותה באכזריות - ותיעדו את שרשרת מעשי הזוועה במצלמות וידאו. המידע על כך הגיע למשטרה רק לאחר שהדברים עברו מפה לאוזן בקרב צעירים נוספים, והוריו של אחד מהם החליטו לדווח על כך.

 

בפרשה החמורה, שפרטיה הותרו היום (ב') לפרסום, היו מעורבים לפחות 13 חשודים. 12 מהם קטינים, ורק אחד כבר חצה זה מכבר את גיל 18 - אך גם פרטיו אסורים לפרסום, שכן את העבירות ביצע לפי החשד בהיותו קטין. מעצרם הוארך עד כה כמה פעמים בבית המשפט לנוער בתל אביב. הם חשודים באונס, מעשי סדום, התעללות וסחיטה באיומים. היום הגישה המשטרה נגדם הצהרת תובע, כהכנה להגשת כתבי אישום. במשטרה אומרים כי מדובר באחד ממקרי האונס החמורים שנחשפו בתל-אביב בשנים האחורנות, ומוסיפים כי בידיה מידע על עוד מעורבים נוספים, שעשויים להיחקר ואף להיעצר בתקופה הקרובה.

 

המידע הראשוני שהגיע לתחנת לב תל-אביב של מרחב ירקון, תיאר מקרה של נערה הנסחטת מינית על-ידי מספר נערים. עד מהרה הועבר התיק ליחידה המרכזית של המחוז. חקירת הימ"ר העלתה כי היחסים המעוותים החלו לפני כשלוש שנים בסיפור אהבה תמים לכאורה בין נערה בת 15 לנער בן גילה שהכירה.

במהלך החקירה התברר, כי הנער ניצל את אהבתה העזה של הנערה אליו והכיר לה את חבריו, כשבשלב מסוים אולצה לקיים עמם יחסי מין, לעתים בנוכחות כמה מהם.

 

עם פתיחת החקירה בימ"ר, זומנה הנערה לחקירה - שם גוללה לפני השוטרים את הזוועות, ואף כתבה מכתב מצמרר על אירועי התקופה והסבל שחוותה. החקירה הוטלה על כתפי מפלג הסמים של הימ"ר, בראשות סגן-ניצב ידידה סבג, שנקרא לתגבר את מחלק הנוער הקטן יחסית, לנוכח היקף הפרשה. על צוות החקירה הופקד פקד רן אריאלי.

 

עם התקדמות החקירה, התגלו מימדיה המפלצתיים של מסכת ההתעללות הקשה, כשנחשף כי הנערה אף ספגה מהנערים מכות קשות והושפלה על ידם, בין היתר כשהשליכו עליה שקיות מים. במשטרה אף חושדים כי חלק מסרטי הווידאו שבהם נראית הנערה מקיימת עמם יחסי מין הועלו על ידי החשודים לאינטרנט.


אחד החשודים מובל היום לדיון בבית המשפט (צילום: עופר עמרם)

 

במשטרה עדיין מתקשים להבין, כיצד נמשכו הדברים זמן כה רב ללא הפרעה. "העובדה שבמשך שנים התקיימה מערכת היחסים הזאת מבלי שאף אחד יגלה, היא בעייתית", אמר גורם בכיר במחוז תל אביב.

 

הנערים והוריהם: היא הסכימה לכל

"מדובר בעדויות קשות מאוד" אמר סגן-ניצב סבג בתדריך שנערך היום. "איתרנו 13 חשודים, כאשר חשוד אחד הוא ברמה אחת מעל כולם. הוא היה המתווך, שלט על הנערה והפך אותה לשפחת מין שלו ושל חבריו". בין היתר, התגלה בחקירה כי אותו נער נהג לאתר מקומות מזדמנים לביצוע מעשי האונס - מקלטים, בתי חברים ואף גנים ציבוריים - ובכל פעם שמצא מקום, היה קורא לנערה ולחבריו.

 

במשטרה נדהמו לגלות כי החשודים במעשה מתפרסים על כל גבולות המחוז. חלקם למדו באותם בתי הספר עם החשוד המרכזי והנערה, חלקם חבריו של החשוד מבתי ספר אחרים, וחלקם שכנים שלו. במשטרה הסבירו כי הנערה הייתה נתונה לשליטתו הנפשית וצייתה לכל פקודותיו בשל אהבתה אליו. ובכל זאת, בחלק מהמקרים הותקפה במעשי אלימות קשים, ואף הופעלו כלפיה איומים.

 

למשטרה הגיעו עדויות על מעורבים נוספים, ולמרות שבכוונתם להגיש לפי שעה רק 13 כתבי אישום, נראה כי יהיו מעצרים נוספים ומעורבים נוספים ייחקרו. על פי המידע שבידי המשטרה, ישנם עוד רבים אחרים שהיו שותפים להתעללות ארוכת השנים בנערה. לצד זאת, נגד החשוד המרכזי ישנה עדות אחת לפחות הנוגעת לשני נסיונות אונס שלו גם בחברתה של הנערה.

 

מעצרם של הנערים עורר תדהמה רבה בקרב סביבתם ובני משפחותיהם. חלקם מתגוררים באחת השכונות היוקרתיות בארץ. הוריהם של החשודים הקפידו ללוות את ילדיהם בדיונים על הארכת מעצרם בבית המשפט וגוננו עליהם, בטענה שהדברים נעשו בהסכמה. גם החשודים עצמם טענו שוב ושוב בפני החוקרים כי כל מסכת האירועים בינם לבין הנערה נעשה תוך הסכמה מלאה מצדה.

 

בא כוחו של החשוד בפרשה שאינו קטין, עו"ד ניר אלפסה, הכחיש את החשדות המיוחסים לו. "מרשי נכנס לסיפור שלא בידיעה כי הנערה נפלה קורבן לניצול מיני. האקט ביניהם היה חד פעמי, קצר ורצוני לגמרי. הוא המום בכלל שקשרו אותו לסיפור הזה".

 

ממשרד החינוך נמסר בעקבות חשיפת הפרשה, כי מרגע שהחלה חקירת המשטרה, נמצאים נציגי המשרד בקשר שוטף עם קציני מפלג הנוער ופועלים על פי הנחייתם. במקביל, "שומרת הנהלת בית הספר על קשר רצוף עם התלמידה ומשפחתה, מלווה אותה ומעניקה לה את התמיכה הרגשית הנדרשת". עוד מדגישים במשרד כי הם פועלים בנושא "ברגישות, בשיתוף כל גורמי המקצוע הרלוונטיים, לרבות רשויות הרווחה, הרשות המקומית ובית הספר בו למדה התלמידה".

 

בהכנת הידיעה השתתפה יעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד החשודים מובא היום לבית המשפט
צילום: עופר עמרם
ראש צוות החקירה, פקד רן אריאלי, היום בתדריך
צילום: ירון ברנר
מומלצים