שתף קטע נבחר

מה הדארווין שלך?

"קודם היה קוף - ואנו כולנו צאצאיו. כן, בטח, הביטו בקופים האלה, הם נראים לכם דומים לנו? איכס, הביטו איך הם אוכלים". לכבוד פורים, אסף וול התחפש למדען הראשי של משרד החינוך

לאחרונה הותקף המדען הראשי של משרד החינוך הד"ר גבי אביטל. על מה ולמה? משום שערער על בלעדיותה של תיאורית האבולוציה בחומר הלימוד במערכת החינוך. מי שמתבסס על דארווין - כך בדבריו ל"כתב העת המדעי הנחשב" של "מכון מאיר" - מתבסס על יסודות לא-אמוניים, ולמעשה מייתר את תפקידו של האל בעולם.

 

נו, קודם כל, טוב שיש קצת אמונה במשרד החינוך. לא הכל צריך להיות "מדעי" כל הזמן. מרוב "ראציונליות" וצורך להוכיח כל דבר, איבדנו את הלב. זרקנו את הרגש. מה עם קצת אמונה? קצת יידישקייט?

 

ידידיי, התורה היא נצחית. והאבולוציה? אמנם נכון, בדורנו היא התורה המדעית השולטת בכיפה, אך מחר? ראו את המדענים האלו, חסרי עמוד שדרה לחלוטין. יום אחד יבוא מדען גדול מהם וישכנע אותם בתיאוריה אחרת. מיד ינטשו את האבולוציה. אנחנו, יש לנו תורה בת 3,000 שנה שאבותינו מסרו נפשם למענה. האם נזנח אותה חס וחלילה לטובת בורות נשברים אשר לא יכילו המים?

 

והקוף הזה הוא אני?!

קודם היה קוף ואנו כולנו צאצאיו. כן בטח. הביטו בקופים הללו. הם נראים לכם דומים לנו? האם צפה מישהו מכם בלהקת בבונים? איכס. איך הם אוכלים, כיצד הם מתקוטטים כל העת. באילו צווחות הם מזדווגים. תמיד יש שם זכר אלפא אחד וכל הלהקה עושה רק מה שהוא אומר וחושב. האם זה "נזר הבריאה"? בכלל, הם נלחמים כחיות על מעמדם בתוך הלהקה ומוכנים להרוג זה את זה לשם כך. זה ממש לא הסטייל שלנו.

 

אולי מספיק עם שחיטת הפרות הזו. קודם בא גליליאו ו"הוכיח" שאנו איננו במרכז. שלא כל היקום סובב סביבנו אלא דווקא אנו סובבים את השמש. פתאום בא דארווין זה ורוצה להוריד את "נזר הבריאה" מראשנו והנמיכנו לרמתם של חיות היער. אם היה אומר שאבותינו הם דולפינים, ניחא. היינו מחליקים. אבל אבא קוף?

 

הרי לפי ההגיון הזה ניתן לטעון כי גם בתפישה הפילוסופית-דתית קיימת אבולוציה. בתחילה היו עובדים לעצים ולאבנים, אחר כך לאלים, מאוחר יותר לאל אחד ומה היום? "התקדמנו" לדרגת אתיאזם? היש מגוחך מזה? דוגמה זו מראה עד כמה מטופשת התפישה האבולוציונית. הן במידה וזו באמת מתקיימת, נהיה כולנו בדור הבא כופרים זוללי פוקימונים שהתפתחו משפנים.

 

אפילו תשאלו את גלגמש

"יש הרבה אנשים שלא חושבים שתורת האבולוציה נכונה", אמר ד"ר אביטל ואני בהחלט מסכים עמו. הנה השכן שלי, גלגמש שמו, הוא אחד מהם. לטענתו, אל בשם מרדוך ברא את העולם ואת ברואיו מגופתה של המפלצת תיהמת. היות שאף הוא מסתמך על מסורת בת אלפי שנים, אני רואה בו בן ברית נאמן למאבקי החינוכי.

 

לסיכום, אני דוחה על הסף את תורת האבולוציה. נכון, שר החינוך גדעון סער הכריז כי יקשה ערפו וימשיך ללמד את תורת כפרנית זו. אך אני אנהג כדרכי, ככתוב "צדיק באמונתו יחיה". ולמרות שאני מעדיף את חיות היער על פני אוהדי כדורגל, אמשיך לחנך את צאצאיי שהם נזר הבריאה. ואם ישאל מי מהם על אותו הבל הקרוי "אבולוציה" אשיב : "הבל הבלים, הכל הבל. לא קופים ולא סער".

 

פורים שמח.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דארווין. נו, באמת
קרובי משפחה? נו, באמת
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים