שתף קטע נבחר

מלך ירדן: להגן על המקומות הקדושים מפני ישראל

בפגישה עם אבו-מאזן בעמאן, הזהיר מלך ירדן עבדאללה מפני "ההשלכות המסוכנות של הצעדים הישראליים המתגרים, ומפני מעשי התוקפנות על מסגד אל-אקצה", וקרא לעולם להתערב. "זו התגרות מסוכנת, המאיימת על המאמצים להשיג שלום"

קריאה לפעול נגד ישראל - מהשכנה ממזרח: מלך ירדן עבדאללה אמר אמש (יום א') כי על הקהילה הבינלאומית לנקוט בצעדים מיידים ואקטיביים, כדי להגן על המקומות הקדושים במזרח-ירושלים מפני הצעדים החד צדדיים של ישראל. לדבריו, מדובר בצעדים השואפים לשנות את זהותה של ירושלים והם מהווים התגרות מסוכנת, המאיימת על כל המאמצים המושקעים כדי להשיג שלום באזור.

 

סוכנות הידיעות הירדנית הרשמית "פטרה" דיווחה, כי מלך ירדן הזהיר בעת פגישתו בעמאן עם הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, מפני

"ההשלכות המסוכנות של הצעדים הישראליים המתגרים, ומפני מעשי התוקפנות על מסגד אל-אקצה - דבר אותו מגנה ירדן".

 

עוד אמר המלך עבדאללה, כי ארצו תמשיך להשקיע את כל מאמציה כדי להגן על המקומות הקדושים בירושלים. כמו כן, הדגיש מלך ירדן את סירובה של ארצו ואת הגינויים מצידה כלפי הצעדים האחרונים, בעת שממשלת ישראל צירפה את מערת המכפלה וקבר רחל לרשימת אתרי המורשת הלאומיים.


"ההשלכות המסוכנות של הצעדים". המלך עבדאללה ואבו-מאזן (צילום: AP)

 

במהלך הפגישה, בה נכחו מהצד הירדני שורה של בכירים ובהם שר החוץ, נאסר ג'ודה, וכן בכירים פלסטינים ובהם ראש צוות המשא ומתן, סאיב עריקאת, דנו הצדדים במאמצים המושקעים כדי להתגבר על המכשולים הניצבים בפני חידוש תהליך השלום הישראלי-פלסטיני על ייסוד פיתרון של שתי מדינות ועל בסיס לוח זמנים מוגדר, וכן על ייסוד יוזמת השלום הערבית.

 

המלך שב והדגיש את תמיכתה של ארצו ברשות הפלסטינית ובמאמצים להשיב את זכויות העם הפלסטיני, ובמיוחד את זכותו למדינה עצמאית.

 

במקביל, גם ארגון המדינות המוסלמיות התייחס להחלטת הממשלה לצרף את קבר רחל ומערכת המכפלה

לאתרי המורשת. בהודעה היתה גם התייחסות לעימותים בירושלים. "לכל נזק שיגרם למסגד אל-אקצה יהיו השלכות רציניות והדבר יכול להוות סכנה לשלום ולביטחון בעולם". עוד נאמר כי ישראל רוצה לפגוע באיסלאם.

 

אתמול פורסם כי גם נשיא המדינה, שמעון פרס, מוטרד מההחלטה על אתרי המורשת. ל-ynet נודע כי בשיחות סגורות שקיים בסוף השבוע, אמר הנשיא כי ההחלטה לא היתה צריכה להתקבל כפי שהתקבלה, אלא בהדרגה. "ניתן היה להחליט על עשרה מוקדים עכשיו, ואז לקבל החלטות בהמשך", אמר פרס לגורמים ששוחחו עמו. הוא גם הביע דאגה מהאלימות שעלולה להתפתח ברשות הפלסטינית.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 28/02/2010 23:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עבדאללה ואבו-מאזן בפגישתם בעמאן
צילום: AP
מומלצים