שתף קטע נבחר

הורי חשודים: הם בני טובים, הנערה פרובוקטיבית

אונס קבוצתי לאורך שנים היה מנת חלקה של נערה, והורי החשודים מפנים דווקא כלפיה וכלפי מערכת החינוך את האצבע המאשימה: "היום הכל פלילי. היא הפיצה בעצמה תמונות ברשת, בילתה עם אנשים בכמה מקומות בעיר. מה, כולם אנסים?". בית המשפט לנוער האריך ביומיים את מעצר החשודים

קו ההגנה הבעייתי של משפחות החשודים: הקורבן אשם. הורי הנערים החשודים באונס נערה לאורך שנים יוצאים להגנתם, ומציגים אותה כמי שהובילה ליחסים המעוותים. "אין ילד בגיל התבגרות שלא נתקל בזה, אבל היום כל דבר זה אונס, הכל פלילי", אמר היום (ב') אב של אחד מהם. "בחורה במשך שלוש שנים נאנסת ולא אומרת דבר. שכולם יסתכלו על התמונות ברשת שהיא עצמה הפיצה עד לפני שבועיים ויראו כמה פרובוקטיבית הנערה הזו". בית המשפט לנוער בתל-אביב האריך ביומיים את מעצרם של 12 הנערים החשודים בפרשה.

 

  • ביה"ס סירב לסדנאות נגד תקיפה: "פעלו בעצמם"

 

במשטרה מייחסים חשדות חמורים מאוד לקבוצת הנערים, לפיהם, במשך שלוש שנים, מגיל 15, הייתה הנערה שפחת מין שלהם. אלה נהגו לאנוס אותה ואף להכות אותה באכזריות - ותיעדו את שרשרת מעשי הזוועה במצלמות וידאו. בראש החבורה, כך על פי החשד, עומד נער שהיה חבר של אותה נערה והוא שיזם את המפגשים הקבוצתיים עימה.

 

משעות הבוקר ממתינים הורי 13 הנערים החשודים באונס הקבוצתי מחוץ לכותלי בית משפט השלום לנוער בתל-אביב. המומים ובעיקר כועסים, איש מהם עדיין לא יודע בדיוק במה חשודים הנערים משכונות היוקרה בצפון העיר, העצורים זה למעלה משבוע. "התקשר אליי שוטר והורה לי להביא את הבן לחקירה ולא היה מוכן להסביר לי מדוע", סיפר אחד ההורים. "שאלתי את הבן שלי במה מדובר והוא אפילו לא ידע להסביר לי. הם לקחו אותו ומאז הוא נעלם לי".

 

לפי החשד, הנערה שהייתה מאוהבת באחד החשודים, נוצלה במשך שנים על-ידו ועל-ידי חבריו. היא אף עזבה את בית הספר כדי להצטרף לאותו חשוד במוסד אחר. לדברי הורה של חשוד,

"אם ידעו שיש בעיה שבגללה היא עזבה בתי ספר תטפלו בה, אל תעצמו עיניים ותעבירו את הבעיה לאחרים. תעזרו למסכנה במקום להתעלם. יש פה בני טובים, מתגייסים לקרבי".

 

אם לאחד החשודים האשימה באופן דומה: "כולם מציירים את הנערה כקורבן והבנים שלנו מצולמים עם כובע על הראש, אנסים, פושעים. שיראו כולם איזו בחורה פרובוקטיבית היא ויגידו לי אם זו עברה אונס. מדובר במישהי שבילתה עם אנשים בכמה מקומות שונים בעיר, איך היא הגיעה לכולם? מה, כולם אנסים? איפה אמא שלה, איפה אבא שלה? אם היא נאנסה מדוע היא באה אל הנערים, אל הבתים שלהם?".

 

"השתמשו בכוח, אבל הגיעו מתוך תמימות מינית"

לדברי אחד ההורים, במקרה מסוים התקשרה המתלוננת לביתו של נער, ואחותו שאלה אותה "למה את עושה את זה לעצמך?" - והיא אמרה בעצמה שהיא אוהבת את זה.

 

הורה נוסף מחה על הסיטואציה המשפטית המורכבת, ועל כך ש"הגברים הם תמיד החשודים": "החוק לא תופס בצורה הפוכה.

גם אם היא היתה גדולה מהבן שלי והוא היה הקטין, עדיין הוא חשוד באונס והיא הקורבן".

 

יחד עם זאת, הביעו כמה מההורים אמפתיה כלפי הנערה. "יש לנו גם צער כלפיה. היא עברה דברים וייתכן שחלק מהם אסורים. לבי איתה", אמר אחד מהם. "לפי החשד יש סיטואציות מסוימות שבהן השתמשו בכוח, אבל יש כאלו שבסך הכל הגיעו לשם מתוך תמימות מינית.

 

"גם אם יש לאותה הנערה בעיה, כיצד בגיל הצעיר הזה הילד שלי אמור להבין שמה שהוא עושה אולי לא בסדר? הבעיה היא בחינוך בארץ. כמו שמחנכים את הילדים להיסטוריה, תנ"ך ולשון, שילמדו אותם חינוך מיני. איפה כל הצוותים בבתי הספר השונים שבהם למדה הנערה? איך אף אחד לא זיהה שמשהו לא בסדר איתה?".

 

Read this article in English 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד החשודים, היום בבית המשפט
צילום: עופר עמרם
מומלצים