שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עיריית ת"א אישרה את פרויקט דיור בר השגה

  במסגרת הפרויקט יוצעו לבנייה שטחים להקמת דירות 80 מ"ר שיעלו כ-450 אלף שקל בלבד. על העירייה יהיה למצוא כלים לתמוך בקבלנים ויזמים שירצו לבנות דירות במסגרת זו

  עיריית תל אביב אישרה הערב (ב') את התוכנית של ראש העירייה, רון חולדאי, לפרויקט דיור בר השגה על פי החלטת העירייה, יוצעו מתחמים שלה למכירה לקבלנים ויסובסדו פרויקטים שיכללו דירות למעוטי יכולת תושבי העיר תל אביב.

   

   

  במסגרת זו אושר עקרונית גם סעיף שלפיו יוצעו בעיר לבנייה שטחים להקמת דירות 80 מ"ר שיעלו כ-450 אלף שקל בלבד. מעבר לכך, יהיה על העירייה למצוא כלים לתמוך בקבלנים ויזמים שירצו לבנות דירות במסגרת זו. 

   

  העירייה סימנה בעניין זה כמה מתחמים שכבר עומדים על הפרק לבנייה ברת השגה; מתחם בגני שפירא להקמת 100 יחידות דיור, מתחם הגדנ"ע באיזור תל כביר להקמת 24 דירות גדולות יחסית של 120 מ"ר, מגרש נוסף בצפון-מערב העיר ל-150 דירות ומתחם נוסף בצפון (מתחם רבינא ברמת אביב) בו מתכננות 32 דירות.  

   

  הדירות יוצעו למכירה במחיר של כ-5,300 שקל למ"ר בממוצע. מי מהזוגות שיחליט לשכור דירה, ישלם שכר דירה חודשי שלא יעלה על 25% ממשכורתו.  

   

  אותם זוגות ייאלצו לעמוד בסדרת קריטריונים שתציב העירייה; אלה יהיו זוגות המשתכרים עד לשכר הממוצע במשק - שכר נטו של עד 12 אלף שקל לזוג בחודש, שאין ברשותם דירה ושגרים בעיר לפחות שלוש שנים.  

   

  רוב הדירות (כ-70%) יוצאו לזוגות עם ילדים. העירייה תציע במסגרת זו קרקע עירונית לבנייה לקבלנים עבור דירות שיושכרו לתקופות של 15-5 שנים. בעלי דירות לא יוכלו להעלות ככל העולה על רוחם את שכר הדירה וייאלצו לעמוד בעניין זה בקריטריונים של העירייה. רק לאחר תקופת השכירות שתקבע העירייה יוכלו הדירות להימכר.


  פורסם לראשונה 01/03/2010 19:17

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תל אביב. בשורה טובה למעוטי יכולת
  צילום: AFP
  מומלצים