שתף קטע נבחר

מיקרוסופט מאפשרת לאירופים לבחור דפדפן

לאחר דרישת האיחוד האירופי, מפנה מיקרוסופט את לקוחות מערכות ההפעלה שלה באירופה לעמוד בחירת דפדפן. יש טענות כי בחירת הדפדפן אינה אקראית לחלוטין

כמאה מיליון לקוחות מיקרוסופט באיחוד האירופי יוכלו לבחור את דפדפן האינטרנט של מערכת ההפעלה Windows 7 החל מהשבוע, תחילת מרץ 2010.

 

לאחר שעלתה תרעומת באיחוד האירופי על כך שדפדפן האקספלורר מותקן כברירת מחדשל במערכות ההפעלה של מיקרוסופט, בלי לתת לגול לבחור, נקבע כי בעותקי Windows 7 המופצים באיחוד תהיה אפשרות בחירת דפדפן, וכך גם בעותקי Windows Vista להם יופץ עדכון מיוחד לעניין. כרום, אופרה, פיירפוקס, סאפארי, פלוק ואחרים יוצגו לבחירת הגולשים, לצד האקספלורר. יש לציין כי ניתן גם היום להוריד את הדפדפנים הללו באופן עצמאי לאחר הפעלת אקספלורר.

 

הטיית תוצאות?

למשתמשים רבים יש נטייה ללחוץ ברצף על "אשר" בעת התקנת מערכות הפעלה ותוכנות, וכדי לשמור על הגינות, בכל פעם שעולה דף בחירת הדפדפן, יהיה סדר הדפדפנים שונה. מאידך, נמצא כי עמוד בחירת הדפדפן מציג תוצאות שאינן אקראיות. בדיקה של אתר DSL.lk גילתה כי קיימת הטיה בתהליך בחירת הדפדפן.

 

בעוד יתר הדפדפנים המוצעים מופיעים באופן אקראי - דפדפן האקספלורר 8 של מיקרוסופט מופיע בתוצאות הראשונות ביותר מחצי מהמקרים - אם בצידו הימני של העמוד, אשר נחשף פחות, לכאורה (בגלל עיצוב הרשימה בגלילה ימינה), ואם בצידו השמאלי, אשר מבליט אותו משמעותית.

בנוסף, הדפדפנים הגדולים - כרום, ספארי, פיירפוקס ו-IE מופיעים משמאל יותר מאשר דפדפני אוואנט, פלוק, סליפניר, גרין בראוזר ועוד. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים