שתף קטע נבחר

תוכנית הוראה במשרד החינוך: אין שכר 3 חודשים

מאות אקדמאים שלא קיבלו כסף כפי שהבטיח להם משרד החינוך בתמורה להסבתם למורים מאיימים בשביתה. פרופ' אבי ברמן המרכז את הנושא: "אין כוונה לרמות, מדובר בסירבול בירוקרטי". משרד החינוך: "הכסף יועבר בימים הקרובים"

משרד החינוך מתהדר כבר מספר חודשים בתוכניות להרחבת מאגר המורים ושיפור מערכת ההוראה על-ידי גיוס מורים "טובים יותר" מתחום ההיי-טק והאקדמיה למערכת החינוך. ואולם, מאות סטודנטים שנמצאים בתכנית טוענים כי לא קיבלו משכורת כבר שלושה חודשים ממשרד החינוך - בניגוד לחוזה עמם. כמאה סטודנטים הלומדים בטכניון מאיימים בשביתה.

 

בדצמבר החל משרד החינוך בהכשרת מאות סטודנטים, אקדמאים, לתחום ההוראה בכדי להזרים אנשים איכותיים יותר למערכת החינוך. במסגרת הפרוייקט "הסבת אקדמאים להוראה", נחתם חוזה עם כל סטודנט לפיו הוא זכאי לקבל 2,000 שקל דמי מחייה בתקופת ההסבה, שמהווים מלגת קיום.

 

הכסף אמור להגיע ממשרד החינוך לטכניון ודרכו לסטודנטים. כחלק מהניסיון לעזור להם, העבירה הנהלת הטכניון 2,000 שקלים, שהם רק שליש מהסכום, לכל סטודנט שבזמן הזה נחשב למובטל על-ידי לשכת התעסוקה.

 

"עם פתיחת הסמסטר השני ללימודי ההסבה החלטנו להשמיע את קולנו, הן לטכניון והן למשרד החינוך, בנוגע לאי עמידה בתנאי החוזה במשרד החינוך, לתלמידי הסבה", אמרה נעה אסקרוב, סטודנטית לביולוגיה המייצגת כמאה סטודנטים להסבה בטכניון.

 

חלק מהתלמידים אמורים לקבל את דמי המחייה כמלגת קיום מהטכניון וחלק אחר של התלמידים אמור לחתום אבטלה ולקבל את ה-2,000 שקל דרך לשכת האבטלה, אולם גם במסלול הזה נוצרה בעייתיות שכן בגלל עניין בירוקרטי, דיווחי הנוכחות של הסטודנטים היו כמחצית מהימים שלפיהם מאפשרת הלשכה לקבל את הקצבה, ועל כן גם הם לא קיבלו את הכסף.

 

אסקרוב הוסיפה כי "אם משרד החינוך לא עמד במחוייבויותיו עד עכשיו, מי מבטיח לנו שב-1 בספטמבר אכן יוסדר לנו מקום עבודה ומי מבטיח לנו שאת המענק הרבעוני אכן נקבל בכל רבעון. במידה ולא תוסדר מחוייבות זו, אנו תלמידי הטכניון מתכוונים להשבית את הלימודים מיום שלישי בשבוע הבא".

 

פרופסור אבי ברמן, ראש המחלקה להוראת טכנולוגיה ומדעים בטכניון המרכז את נושא הסבת אקדמאים להוראה, אמר בתגובה כי מדובר בסירבול בירוקרטי.

"משרד החינוך הבטיח כסף לטכניון שלא הגיע, ונאלצנו לתת הלוואת גישור ואנו נשתדל לתת עוד הלוואת גישור. אני בטוח שלמשרד אין כוונה לרמות אלא מדובר בסירבול בירוקרטי. הם הבטיחו ממזמן אבל זה מסובך להם".  

 

הסכום הכולל של המלגות בפרוייקט נאמד ב-4.6 מיליון שקלים, אך כאמור בשלושת החודשים האחרונים הכספים לא הועברו. ממשרד החינוך נמסר כי "יש בידינו פתרון לבעיה והכסף יעבור בימים הקרובים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב כהן
מחאה בטכניון. ארכיון
צילום: ניב כהן
מומלצים