שתף קטע נבחר

מבצע בשטחים בוטל, כי חייל כתב עליו בפייסבוק

החייל כתב ברשת החברתית כי כוח מהגדוד בו הוא משרת צריך לפעול בכפר פלסטיני ביום מסוים. ההדלפה הגיעה לקצין ביטחון המידע באוגדת איו"ש והמבצע בוטל

חדל קשקשת ברשת: מבצע מעצרים של צה"ל בגזרת בנימין בוטל לאחרונה, לאחר שחייל פרסם באתר פייסבוק, כי כוח מהגדוד שלו אמור להגיע למקום. החלטה בעניין נפלה על-ידי מפקד אוגדת אי"וש, תת אלוף ניצן אלון, שחשש כי פרסום המידע באינטרנט עשוי לסכן את הכוח. המבצע התקיים כעבור מספר ימים והוגדר כהצלחה ואילו החייל נשפט ונידון לעונש מחבוש.

 

הפרשה החלה כאשר חייל כתב, כי הם אמורים להגיע לכפר ואילו יום לאחר מכן הם צפויים לצאת הביתה. הפרטים הגיעו לקצין ביטחון המידע של אוגדת איו"ש, שהעביר אותו למפקד האוגדה וזה החליט באופן חריג שלא לקיים את המבצע מחשש שהדבר עשוי לפגוע בכוח.

 

כמו כן, מפקדיו של החייל קיבלו הודעה על כך והחליטו

לשפוט אותו. גורמים צבאיים ציינו, כי מדובר באירוע חמור ושאלמלא היה מתגלה בזמן עשוי היה להוות סיכון לחיילים.

 

בצה"ל מקיימים בתקופה האחרונה הסברה נרחבת באשר לפוטנציאל הנזק שבחשיפת מידע מסווג באינטרנט. באחרונה אף נרשמו מספר מקרים, במסגרתם נענשו משמעתית חיילים וקצינים שהפרו את ההנחיות האלה. בצה"ל מודים כי יש קושי רב לעקוב אחר פרסומים אלה, אך הסברה יחד עם מתן עונשים כבדים למי שחורג מהנחיות, יכולים לצמצם בצורה ניכרת דליפת מידע מסוג זה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים