שתף קטע נבחר

"אם החשדות נכונים - דנקנר לא פעל לבד"

"בנק איננו ספינת פירטים וגם יו"ר אינו פועל בחלל ריק ואינו עושה בקופת הבנק מה שבא לו", אמר ל-ynet בנקאי הבקיא בנושא, "בניגוד למעילה קטנה, במקרה כזה לא יכול להיות שמדובר במעשה ספונטני של אדם אחד"

אם יש אמת בחשדות נגד היו"ר לשעבר של בנק הפועלים, דני דנקנר, לפיהם קיבל הלוואות ונתן אשראי שלא כדין האם ייתכן שהן היו יכולות להתבצע לאדם אחד, בכיר ככל שיהיה? ההערכה היא שדבר כזה לא יכול היה לקרות.

 

"כדי לבצע את העבירות שההדלפות מהמשטרה לתקשורת מיוחסות לדנקנר, במידה ואלה אכן העברות המיוחסות לו, צריך צוות של אנשים", אמר ל-ynet בנקאי הבקיא בנושא, שכמובן סרב להזדהות בשמו. לדבריו: "בנק איננו ספינת פיראטים וגם יו"ר אינו פועל בחלל ריק ואינו עושה בקופת הבנק מה שבא לו. בנק הוא מערכת מורכבת ומסודרת ביותר שבה כל פעולה מתבצעת על ידי מספר גדול של אנשים ובידיעתם.

 

"העובדה שעבירות מהסוג הזה מיוחסות לאחד משני האנשים הבכירים ביותר בבנק מעידה על אחד מהשניים: או שמדובר בעורבא פרח ובחקירה שבתוך זמן קצר תתפוגג ותשכח, או אף תתגלה כעלילה, או שלכאורה פעלה כאן מערכת מסועפת של אנשים שבהוראה לכאורה של היו"ר פעלו שלא לפי הנהלים. בניגוד למעילה קטנה, במקרה כזה לא יכול להיות שמדובר במעשה ספונטני של אדם אחד".

 

דנקנר נחקר לאחרונה על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בחשד לביצוע עבירות פליליות מתחום טוהר המידות, ובין היתר בחשד להפרת אמונים. בין היתר נחקר דנקנר לגבי הלוואות שקיבל, אשראי שנתן, וכן תנועות בחשבונו האישי, בהיקף של מיליוני שקלים, בעת מילוי תפקידו כיו"ר דירקטוריון הבנק. על פי החשד מהלכים אלה נעשו שלא כדין. עוד בודקים במשטרה עסקאות מהעבר בהן היה דנקנר מעורב, בחשד לניגוד עניינים.


פורסם לראשונה 03/03/2010 21:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים