שתף קטע נבחר

שייח ג'ראח כמו חברון: גולדשטיין, אין כמוך בעולם

המתיישבים בשכונה במזרח ירושלים ציינו את חגיגות פורים בשירי הלל למבצע הטבח במערת המכפלה. פעילי שמאל מתכננים להפגין שם שוב

ה"מסיברוך" של שייח ג'ראח: סרטון שהגיע לידי ynet מתאר מתיישבים יהודים בשכונת שייח ג'ראח שרים בחגיגות פורים השבוע שירי הלל לברוך גולדשטיין, שרצח 29 פלסטינים לפני 16 שנה במערת המכפלה. המתיחות במזרח ירושלים הגיעה לשיאה בימים האחרונים סביב תוכנית הבינוי בסילואן.
 

 

תיעוד חגיגות הפורים האחרונות בשכונה, שהגיע לידי ynet, הזכיר דווקא מראות מוכרים מעיר האבות - כשהמתיישבים הצליחו לגייס את מיטב שירי הילדות המוכרים כדי להלל את מבצע הטבח במערת המכפלה, ברוך גולדשטיין.

 

הסרטון צולם ביום שני האחרון, ותיעד את המתיישבים רוקדים ושרים ליד שכניהם הערבים: "ד"ר גולדשטיין - אין כמוך בעולם, ד"ר גולדשטיין - אוהבים אותך כולם... הוא כיוון לראשי המחבלים וסחט את ההדק חזק, וירה כדורים וירה וירה".

 

אחד ממובילי מאבק השמאל בשכונה, אסף שרון, אמר ל-ynet:

"למתנחלים מותר לקיים פעילות פוליטית מתסיסה ופוגענית ככל שתהיה, ולתושבי השכונה המקוריים שעדיין מהווים שם רוב אסור לעשות דבר. ראינו אותם נכנסים לבית, עושים מסיבה ומשמיעים את המוסיקה בקולי קולות". פנינו למתיישבים עצמם לקבל תגובה לשירי ההלל לגולדשטיין, אך אלו העדיפו לא להגיב.

 

במוצאי השבת הקרובה מתכננים פעילי השמאל לקיים בשכונה הפגנה נוספת, במחאה על ההתרחשויות. "אירוע כזה, המתקיים תחת עינה הפקוחה של המשטרה, צריך להדיר שינה מכל אזרח בישראל. גילויי האלימות מצד המתנחלים הולכים ומתרבים, ולכן חשוב שאנשים יבואו לדרוש מהממשלה ומעיריית ירושלים להפסיק את מפעל ההתנחלות במזרח העיר, שהורס את מרקם החיים העדין ומסכל כל אפשרות לפתרון מדיני עתידי", אמר שרון.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אין כמוהו בעולם?
באדיבות תאעיוש
ברוך גולדשטיין. מעריצים גם בירושלים
צילום רפרודוקציה: זום 77
מומלצים