שתף קטע נבחר

מיקרוסופט: מחשוב ענן ורשת חברתית ל-XBOX

החברה מציגה את יישומי הענן שלה - הדור הבא של בינג maps, רשת חברתית מבוססת xbox ותכונות וירטואליות שצפויות להתפתח ולהתרחב

סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט, חשף את אסטרטגיית החברה בתחום מחשוב הענן. באלמר תאר את תוכניתה של ענקית התוכנה והיכולות החדשות שמקנות טכנולוגיה זו במסגרת נאום שנשא היום (ה'), באוניברסיטת וושינגטון בסיאטל.

 
באלמר תאר בהרצאתו יישומים ויכולות חדשות עבור קונסולת האקסבוקס ועבור שירות המיפוי של מיקרוסופט. "הענן הוא חלק מהמתנה הטכנולוגית שהיא האינטרנט - הוא השלב הבא במהפיכה זו", אמר מנכ"ל מיקרוסופט.

 

הרחוב הווירטואלי החדש

בהכרזה הוצגה הגירסה החדשה של בינג maps, אשר מציגה מיפוי מקוון במבנה חדשני.

 

השירות מסונכרן עם תצלומי קרקע, בדומה לגוגל maps, אך איסוף תצלומי הקרקע נעשה על ידי אנשים הנושאים מצלמות ולא מכלי רכב. התמונות משולבות אל מודל תלת ממדי איכותי המאפשר לסייר ברחוב הוירטואלי ולהפעיל יישומים ותכונות.

 

 


עוד אפשרויות בשירות המשופר הן שילוב תצלומי פליקר אשר מיקומם תוייג בנקודה בה אנו צופים ויכולת הצגתם על גבי הסביבה הווירטואלית, קבלת מידע אודות בתי עסק, קריאת פוסטים של בלוגרים מהאיזור הנצפה ועוד.

 

כשתסתכלו מעלה, אל השמים הווירטואליים, ממצב סיור ברחוב - תוכלו לקבל אפילו פריסה של מערכות הכוכבים הנצפות מהנקודה.

 

רשת חברתית טלוויזיונית ב-Xbox

נציג חטיבת ה-Xbox הציג את Sky Player, שהחברה בנתה עם רשת התקשורת הבריטית ופועלת מזה זמן מה באירופה. "צפייה בטלוויזיה היא חוויה חברתית", אמר.

שירות הענן החדש יאפשר לצפות בסרטים, סדרות ותכנים בחיבור לרשת - שיפור יכולות ה- VOD הקיימות. התוכנית היא להרחיב את השירות והיכולות.

 


סביבה וירטואלית לצפייה משותפת בטלוויזיה. sky player

 

מיקרוסופט מתכננת להוסיף את האפשרות לשתף תוכניות בהם צופים המשתמשים בזמן אמת עם משתמשים אחרים - גם מחוץ לאירופה, ברחבי העולם.

 

יתרה מזאת, יוכל המשתמש לראות במה צופים חבריו, ולצפות "ביחד איתם", דרך יצגנים שבנו, בסביבה וירטואלית צבעונית. כך הופכת הצפייה בטלוויזיה - לפעולה חברתית מקוונת.


התקדמות טכנולוגית נרחבת

מחשוב ענן הוא צעד חשוב, אשר יאפשר להקל על חומרת מכשירי הקצה, ואף להוריד את מחירם ולשפר משמעותית את ביצועי המחשבים.

 

באלמר אמר כי הענן יאפשר אינטראקציה ברמה גבוהה יותר בין משתמשים ושירותים - ושיפור הזדמנויות לפיתוח תוכנות ויישומים. 


עקרונות החברה בנושא, לפי אתרה - כוללים יכולת העברת תכנים וקבצים בין רשתות, שרתים ומקורות אחסון, ניהולם כגוף אחד, גמישות הפעלה, יישומים ויכולת פיתוח שלהם ושירות נרחב לעסקים ולמשתמשים פרטיים.

 

החידוש המהותי בנאומו של באלמר הוא בשינוי גישתה של החברה כלפי מחשוב הענן.

 

בעבר היתה החברה מתייחסת לשילוב בין תוכנה ושירותים, וכעת צופה מנכ"ל מיקרוסופט עתיד של המצאות שני גורמים אלו באופן מובנה וקבוע בענן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפתעות חדשות ענן. באלמר
צילום: רויטרס
מומלצים