שתף קטע נבחר

ברק: תבחרו בי או שתהיה מלחמה

בראיון לטלוויזיה הרוסית אמר ראש הממשלה אהוד ברק כי אם לא ייבחר, ישראל תעמוד בפני מלחמה. הליכוד: "ברק מנהל קמפיין הסתה"

"בחרו בי שוב, ולא, תעמדו בפני מלחמה". זה המסר שהעביר היום (שבת) ראש הממשלה אהוד ברק בראיון לטלוויזיה הרוסית. לדבריו, חשוב לו יותר להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים, מאשר לחשוב על גורלו הפוליטי.
ברק דחה בתוקף את ההערכות כי אם לא יצליח להגיע להסכם שלום לפני יום הבחירות, ה-6 בפברואר, הוא יפסיד את הסיכוי היחיד לנצח. "אני אנצח את הבחירות", אמר ברק לטלוויזיה הרוסית, "הברירה האמיתית היא ברק או מלחמה".
ברק הכחיש שהסיכוי לשלום אבד והשווה את המצב בין ישראל לפלסטינים, לשיחות קמפ דיוויד בשנות ה-70, שהובילו להסכם שלום היסטורי בין ישראל למצרים. לפני שההסכם נחתם, הסביר ברק, 70 אחוז מהישראלים התנגדו לו, אולם לאחר שלושה שבועות, רובם שינו את דעתם ותמכו בו. "אני מאמין שאם יהיה הסכם שאהיה מוכן לחתום עליו, הוא יזכה לתמיכת רוב העם הישראלי".
שר החוץ הרוסי, איגור איבנוב, שהתראיין באותה תוכנית טלוויזיה, אמר כי "הצדדים אף פעם לא היו קרובים יותר לחתימת הסכם שלום".
ממטה ההסברה של הליכוד נמסר בתגובה כי "אהוד ברק וחבורת יועציו מנהלים קמפיין הסתה, שנאה ורדיפה נגד אריאל שרון, שיודע את מאורעות המלחמה. אין בכוונתינו לרדת לביבי השופכין של תעמולת ברק", נאמר בהודעת הליכוד.
ברק אמר גם בסוף השבוע כי ימנה שר ביטחון בממשלה הבאה. "בלי ספק נראה בממשלה הבאה צוות רחב בכל התחומים, גם שר ביטחון מבין אנשי הביטחון, שחק או וילנאי או מדמויות בטחוניות שנמצאות מחוץ לממשלה", אמר ברק בערוץ 2, "יהיה שר בטחון במשרה מלאה, הצורך לעסוק בהסכמים המדיניים שואב את כל הבן-האדם, אין ספק שיש לחזור לממשלה הבאה עם צוות רחב. שר חינוך - יוסי שריד, שר פנים - יאשה קדמי, ושורה של אנשים מהצוות שלנו. יש לנו צוות מצויין".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
ברק. או אני או מלחמה
צילום: דודו פריד
מומלצים