שתף קטע נבחר

ארה"ב: שיעור האבטלה נותר ללא שינוי בפברואר

שיעור המובטלים באוכלוסייה בכלכלה האמריקנית - - 9.7%, זאת על אף סופות השלג ששיתקו את העסקים במדינה ובניגוד לתחזיות האנליסטים שעמדו על עלייה ל-9.8%; המגזר הלא חקלאי התכווץ ב-36 אלף משרות

שיעור האבטלה בארצות הברית נותר בחודש פברואר ללא שינוי מחודש ינואר - 9.7%, ומעל לתחזיות האנליסטים שצפו עלייה ל-9.8%. זאת למרות סופות השלג הקשות, ששיתקו את העסקים במדינה.

 

 

המגזר הלא חקלאי בארצות הברית התכווץ בפברואר ב-36 אלף משרות ל-129.5 מיליון, זו הירידה ה-25 מתוך 26 החודשים האחרונים, זאת בהשוואה לקיצוץ של 26 אלף משרות בינואר.  

 

על פי הנתונים שפרסם משרד העבודה האמריקני, מגזרי הבנייה, החינוך, הקמעונאות וההוצאה לאור סבלו מהקיצוץ הגבוה ביותר של משרות, לעומת זאת נרשמה עלייה של 1,000 משרות במגזר הייצור - זו העלייה השנייה ברציפות. גם במקרה זה תחזיות האנליסטים היו פסימיות יותר ועמדו על קיצוץ של 68 אלף משרות.  

 

"הכלכלה מתקדמת לעבר שיפור"

"כמעט הגענו לנקודה שבה מוסיפים באופן רציף משרות", אומר הכלכלן קן מיילנד, "הכלכלה מתקדמת לעבר שיפור".

 

עם זאת, חברות עדיין לא ממהרות לחזור ולגייס עובדים, אפילו לאחר שהכלכלה הגדולה ביותר בעולם התרחבה ברבעון הרביעי של 2009 בשיעור של 5.9%, הגבוה ביותר מזה שש שנים. נראה ששוק העבודה עדיין נאבק להתאושש ולהשיב לעצמו את 8.4 מיליון המשרות שאבדו מאז החל המיתון. כתוצאה מכך הפדרל רזרב ממשיך לשמור על שיעורי ריבית נמוכים, בעוד שמופעל לחץ רב יותר על הנשיא ברק אובמה והמחוקקים לפעול למען יצירת מקומות עבודה חדשים.  

פורסם לראשונה 05/03/2010 20:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר האוצר האמריקני טימותי גייטנר
צילום: AFP
מומלצים