שתף קטע נבחר

300 מחו ביפו נגד המשטרה: "לא שטח אימונים"

בעקבות התקרית האחרונה שבה התלוננו שני שחקני "עג'מי" על תקיפתם בידי שוטרים שעצרו אותם, החליט מנהיגי ציבור בעיר לקיים הפגנה נגד האלימות המוגזמת שנוקטת לטענתם המשטרה. במפגינים: דב חנין

כ-300 מתושבי יפו קיימו בצהריים (שבת) תהלוכת מחאה נגד פעילות המשטרה בעיר. תהלוכת המחאה נולדה בעקבות אירוע בחודש שעבר, אז עצרו שוטרים את האחים טוני וג'יראס קובטי - המשחקים בסרט "עג'מי" שביים אחיהם סכנדר, ויתמודד מחר בתחרות האוסקר. האחים הגישו תלונה במח"ש בטענה שהשוטרים תקפו אותם.

 

מאז המקרה הורגש ביתר שאת המתח באוויר, ובעקבות זאת החליטו

נציגי ציבור בעיר לארגן את ההפגנה, שבה השתתף גם ח"כ דב חנין (חד"ש), שהתמודד על ראשות העיר והגיע כדי לתמוך במאבק התושבים. המפגינים נשאו שלטים כגון "יפו לא שטח אימונים", "הסרט עג'מי - משקף המציאות" ו"מח"ש - ממש חוקרת שוטרים..". מובילי ההפגנה קראו ברמקולים סיסמאות בגנות פעילות המשטרה.

 

התהלוכה החלה בכיכר השעון בצפון יפו, המשיכה לאזור תחנת המשטרה הישנה, והגיעה עד לדרך שלמה, שם שוכן בניין מטה המשטרה בתל אביב. את ההפגנה ליוו שוטרים רבים, אולם הם לא נאלצו לפעול שכן התהלוכה חלפה ללא גילויי אלימות.


מפגינים ביפו היום. השוטרים ליוו, אך לא הייתה אלימות (צילום: עופר עמרם)

 

הסרט עג'מי העלה שוב את סוגיית מערכת היחסים הטעונה בין המשטרה

לבין תושבי יפו. בעוד המשטרה טוענת כי הוא מבצעת את פעילותה כנגד עבריינים, התושבים טוענים כי היא מפעילה יד חזקה מדי. הניצוץ האחרון שהדליק את המתיחות היה אותו אירוע שבו נעצרו שני אחיו של הבמאי בטענה שתקפו שוטרים.

 

האחים טענו מנגד כי הם בסך הכל שאלו את השוטרים לפשר התנהגותם כנגד שני ילדים, ולאחר מכן נעצרו והוכו קשות. הם אף הגישו תלונה במח"ש בטענה שהותקפו. 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התושבים מפגינים. "הסרט משקף"
צילום: עופר עמרם
ח"כ דב חנין בהפגנה. צעדה אל בניין המשטרה
צילום: עופר עמרם
מומלצים