שתף קטע נבחר

בן 16 נעצר בחשד שדחף את הנער מהגג אל מותו

ארבעה נערים שבאו אתמול פעמיים לבית-ספר בנתניה כדי לשאוף גז מזגנים, נעצרו הלילה. אחד מהם הודה במשטרה שדחף את חברו, סיסאי אשטו, אל מותו

האם נער דחף את שאטו סיסאי אל מותו - לאחר שהתווכח איתו? המשטרה עצרה לפנות בוקר (יום א') נער מנתניה, בחשד שהשליך אמש את סיסאי אשטו בן ה-16 מגג בית-הספר רש"י בעיר וגרם למותו. השניים היו חלק מחבורת נערים ששאפו גז מזגנים.

 

מאז המקרה, חיפשו השוטרים את חבריו של ההרוג, שעוד בצהריים "בילו" יחד איתו על גג המבנה ברחוב אריה לייב בעיר, בשאיפת הגז המסוכן שגורם להזיות. בערב הם חזרו לשם, ואז אירעה התקרית הקטלנית.


מפנים את גופת הנער בחצר בית הספר (צילום: עידו ארז)

 

במהלך הלילה אותרו ארבעה נערים, בני 14-16, שהודו בחקירה שהגיעו לבית הספר כדי לשאוף גז מזגנים.

 אחד מהם, בן 16, הודה שדחף את אשטו מהגג בעקבות ויכוח שפרץ ביניהם. הוא נותר במעצר, היתר שוחררו למעצר בית.

 

אחרי שאשטו נפל אל הקרקע, חבריו ההמומים ברחו, והזעיקו את כוחות ההצלה - כנראה מטלפון ציבורי. אנשי משטרה, מד"א וכיבוי אש פרצו את שער בית הספר שהיה נעול. מותו של אשטו נקבע במקום. לצד הגופה הם מצאו נייר כסף ובקבוקי פלסטיק, אמצעים שבדרך כלל משמשים נערים לשאיפת גז מזגנים, וצינור מזגן סמוך היה קרוע.

 הנער נפל מגובה לא-רב, אולם הוא נפגע בראשו ממרצפות הבטון.

 

אחד הנערים גם התקשר כנראה לאביו של סיסאי, גואדו אשטו, והפציר בו לבדוק מה עלה בגורל בנו. הוא הבין שמשהו רע התרחש, ומיהר לבית הספר. עם הגיעו, התקשר לבני משפחה נוספים, והזעיק אותם. בתחילה הוא התבקש לזהות את בנו על פי בגדיו, וכשהשוטרים סיפרו לו מה לבש - פרץ בזעקות שבר. "השארת אותי לבד", אמר. סיסאי, שאמו מתה באתיופיה כשהיה בן שנתיים, הוא בנו יחידו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סיסאי אשטו
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
האב, גואדו אשטו
צילום: עידו ארז
מומלצים