שתף קטע נבחר

רוצה עבודה...כמה ילדים יש לך?

כל מעסיק שואל אותי בדיוק את אותה שאלה. חושש שמא אצא מהמשרד בשעות נוחות או לחופשת לידה על חשבונו. עבודה לאמהות? נסו למצוא כזו אם אתן לא טובות בלמכור. אז נהייתי פרילנס. כשאלו הברירות ההגשמה העצמית תיאלץ לחכות

"את אמא...מתי את כבר שוב תהיי בחופשת לידה?" זו שאלה של כל מעסיק. מרוב ייאוש ,לפני שנתיים, כשחיפשתי עבודה, מחקתי בקורות החיים את הפרט "המביך" שיש לי ארבעה ילדים. ברור שהמעסיק עלה על זה תוך שנייה ברגע שנכנסתי לחדרו. ברור גם שלא התקבלתי.

 

 

אז ניסיתי את אותן עבודות לאמהות. רובן הן בשירות לקוחות או בהשמה תמורת אחוזים, ושם אני נחשבת שלא בצדק overqualified. מדוע לא בצדק? כיוון שבחיים לא נתתי שירות מכירה טלפוני ללקוחות שרוצים לחפש כיצד ניתן לשלם פחות על יותר.

 

גם התשלום הגבוה למדי לסטודנטית צעירה של 28 שקלים לשעה ללא תנאים סוציאליים בשנה הראשונה (כלומר - בכלל, כי תוחלת התועלת של נציג שירות טלפוני עומדת בממוצע על שמונה חודשים) - לא הספיק לי. עוד התברר לי בעבודות אלו שלא רק על פרנסה העולם עומד אלא על שיווק, פרסום ויכולת מכירה.

 

הגשמה עצמית? נו באמת. אלפי נשים בישראל עובדות שלא במשרה מלאה בשל רצון לטפל בילדים. לא שזה מפריע לציפיות של המעסיקים: דווקא כשאת סוחבת את עצמך בקושי בחודשים האחרונים של ההיריון - אז מצפים ממך ליותר כדי שהכל יהיה מתוקתק כשתעזבי.  וכשאת חוזרת לעבוד, את תמיד תצטרכי לדחוס בין המטלות שלך ביקורי רופא, ביקורים במיון (במיוחד לילדי חורף), חיסונים, טיפת חלב, בדיקות שמיעה, ראייה, ועוד ועוד.

 

בין הפטיש לסדן

עדיין לא נולד המעסיק שיעודד ילודה. שהרי, זה מנבא הכי מדויק של היעדרויות מהעבודה, אפילו כשהעבודה מתבצעת מהבית.  והעבודות לאמהות הן כאמור לחיות מכירה, ואני לא. בסוף, הגיעה הישועה, ומצאתי משהו שיחזיק אותי כפרילנס. כתיבת תכנים.

  

רגע, אז פרילנס לאמא זה טוב? חשבו שנית.  אני עובדת בערב כשילדיי הולכים לישון, עליי להתארגן מספיק מראש לבכי, קימות בלילה, שעות שינה מעטות ולריצה אינסופית אחרי הכסף? ותשומת לב בלתי פוסקת  - איך היה בבית ספר? איך היה בגן? עוד הפעם חסר קטשופ? ריצה אחרי ארוחה חמה, ריצה אחרי שיעורי הבית המרובים - איזה עמוד אמרת? 17? 21? 34? איזה חוג היום? אהה, אצלך קראטה, אצלך שיעור פרטי באנגלית ואצלך?

 

זה לא קל. אבל אלו הן הברירות. והנה אני, עובדת 13 שעות ביום (לא כולל המכונה לשחרור האשה, מדיח הכלים), אבל בריאה ושלמה, ומצליחה להיות אמא עובדת. עייפה, מאוד, אבל עובדת.

 

לפניות, הצעות עבודה קורצות ותמיכה מורלית, ניתן לפנות לכותבת, יעל אוספובט, בדוא"ל .

 

רוצה לכתוב טור על קשייך כאמא עובדת - שילחי אותו אלינו .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איזה חוג היום?
צילום: index open
מומלצים