שתף קטע נבחר

מאסר למאבטח של שופטת - שאיים עליה בעצמו

כדי לא לאבד את עבודתו כמאבטח איים האני אבו-רוקון על שופטת בבית משפט השלום, שהיתה נתונה לאיומים קודמים. הוא נתפס ובית המשפט שלח אותו לתשעה חודשים בכלא

איים על שופטת מאוימת וייכלא: תשעה חודשי מאסר בפועל נגזרו הבוקר (יום ב') על האני אבו-רוקון מעוספיה, ששימש מאבטח של השופטת רמה לאופר-חסון בבית משפט השלום בקריות. הוא מונה לתפקיד בשל איומים על חיי השופטת, אך לאחר שהוסר האיום - איים בעצמו על חייה, כדי שלא לאבד את עבודתו כמאבטח. על אבו-רוקון נגזר גם קנס של 3,000 שקל.

 

מכתב האישום, שהוגש נגד המאבטח בספטמבר 2009, עולה כי השופטת לאופר-חסון ספגה איומים על חייה מצד כנופיית עבריינים שבעניינם עסקה. בעקבות האיומים הורתה משטרת זבולון להנהלת בתי המשפט לשכור עבור השופטת חברת אבטחה פרטית שתגן על חייה.

 

החברה שכרה את שירותיו של הנאשם, שבמשך מספר חודשים שימש כמאבטח אישי של השופטת. לאחר שהוסר האיום על חייה של השופטת, הופסקה העסקת חברת האבטחה וזאת פיטרה את אבו רוקון (43). מחקירת המשטרה עולה כי אל הטלפון הנייד של בן השופטת הגיעה שיחת טלפון. הדובר מעברו השני של הקו איים על חייה של השופטת ואמר: "אנחנו נחסל אותה".

 

השופט זאיד פלאח כתב בגזר הדין, כי "עבודתו היום-יומית של שופט רוויה במתחים, ועל השופט לנטרל מתחים אלה כדי לבצע את עבודת

 הקודש עליה הוא אמון ללא כל הפרעה... הנאשם שם ללעג ולקלס את עיקרון העצמאות השיפוטית ותחת זאת בחר להציג מצג שווא, לפיו החשש לחיי השופטת נמשך".

 

עוד כתב השופט פלאח: "כל איום על עובד ציבור, רק בשל היותו כך, מהווה מעשה חמור העלול לערער את רצונו החופשי בביצוע תפקידו, ובכך לערער את יסודות המשטר הדמוקרטי עליו מושתתת מדינה מתוקנת ומערבית כמדינת ישראל". השופט התייחס גם לשרשרת האיומים כלפי שופטים בתקופה האחרונה, וציין: "חלק מהאיומים אף מתממשים בדמות מעשיי אלימות כלפי שופטים ואנשי ציבור בכלל עד כדי השלכת חפצים, גרימת נזקים לכלי רכב ולעיתים אף אלימות פיזית כלפי המאוימים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופטת רמה לאופר-חסון
צילום: בוצ'צ'ו , באדיבות אתר בתי המשפט
מומלצים