שתף קטע נבחר

סלקום תאפשר צנזור תכני גלישה סלולרית

החברה הכריזה על "מסלולים ירוקים" לגלישה סלולרית, במסגרתו יצונזרו תכנים בלתי מתאימים לילדים - בבקרת ההורים. רמת החסימה: מחסימת פורנו ועד צנזור נרחב של הרשת

היום (ג') הכריזה סלקום כי תשיק "מסלול ירוק" לגלישה סלולרית - כלומר, מסלול גלישה בו התכנים מפוקחים ומסוננים - בשיתוף עם אינטרנט רימון. השירות יושק ב-14.3 בחמישה מסלולי ניהול תוכן לבחירת הלקוחות, בגלישת WAP ו-HTML ובגלישה מהמודם הסלולרי.

סינון בבחירת ההורים

ללקוחות החברה תהיה אפשרות לבחור את המסלול הירוק המתאים להם, בהתאם להעדפותיהם.

המסלול הראשון חוסם תכני פורנוגרפיה, עירום, אלימות, הימורים וסמים, השני יחסום גם אופנה חושפנית וחיי לילה, השלישי יוסיף לחסימה גם אתרי שיתוף וידאו, שידורי טלוויזיה חדשותיים ובידוריים, הרביעי חוסם את כל התכנים שאינם מוגדרים במערכת, והחמישי - חוסם הכל, פרט לאתרים מקצועיים ותורניים בהם אין חשש לתוכן בידורי או חושפני משום סוג.

 

מדוע לא מגבילים נפח גלישה?

עלות השירות תהיה 4.9 שקלים לחודש תוספת לחבילת הגלישה למכשיר סלולרי, ו-14.9 ש"ח לשימוש בחבילה במודמים סלולריים וראוטרים. השירות יהיה זמין בכל מכשירי החברה - פרט לבלקברי ולאייפון.


לשאלת ynet, מדוע החברה מציעה סינון תכנים בתשלום, אך לא מגבילה את נפח הנתונים בגלישה של משתמשים צעירים - ולא מציעה חבילת גלישה מוגבלת, שחריגה מנפחה לא תאפשר המשך גלישה והורדת תכנים -  ענו נציגי סלקום כי השאלה לא רלוונטית, ואינה קשורה לסינון תוכן הגלישה. "אין לערבב בעיות תוכן ובעיה צרכנית", אמר עמוס שפירא, מנכ"ל החברה. 
 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
חסימת תכנים - ללא הגבלת נפח
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים