שתף קטע נבחר

אחיו של האפיפיור מודה: נהגתי לסטור לתלמידיי

הכומר גיאורג רצינגר מתעקש שלא ידע על התעללות פיזית ומינית במקהלה שבראשה עמד בגרמניה. אולם הוא הודה כי לעתים סטר לתלמידיו על אף שזה היה מנוגד למצפונו

אחיו של האפיפיור בנדיקטוס ה-16 שב וטען היום (ג') כי לא ידע על ההתעללות המינית שאירעה לכאורה במקהלה שבראשותו. אולם הוא הודה כי לעתים סטר לתלמידיו כדי להחדיר בהם משמעת.

 

הכומר גיאורג רצינגר (86) התראיין לעיתון גרמני בעקבות שורה של פרסומים על חשדות להתעללות מינית בבתי ספר קתוליים בגרמניה. אחד המקרים התרחש במקהלה שבראשה עמד רצינגר במשך 30 שנה, שם אחד הנערים עבר לכאורה התעללות. הנער טען כי הוא חי ב"אווירת אימה".

 

"תלמידים סיפרו לי על מה שקרה בעת נסיעות לקונצטרים, אבל לא הבנתי מהסיפורים שלהם שעליי לעשות מעשה. לא הייתי מודע להיקף ולממדים של השיטות האכזריות הללו", אמר הכומר. "לו ידעתי על הכוח שהופעל, הייתי אומר משהו. אני מבקש מהקורבנות סליחה".

 

רצינגר ניהל את מקהלת "רגנסבורגר דומפטסן" בין 1964 ל-1994, אז התרחשו המעשים. בראיון חשף הכומר הקשיש כי גם הוא נקט יד קשה, אך לטענתו לא היתה זו התעללות. "בהתחלה, גם אני סטרתי בפניהם של התלמידים, אבל זה תמיד היה מנוגד למצפוני", התוודה אחיו של האפיפיור וציין שמנהל בית הספר הקתולי שבו פעלה המקהלה נהג להעניש תלמידים באותה הדרך.

  

הוא הדגיש כי העונשים מעולם לא הגיעו לרמה של התעללות פיזית וכי הוא גם מעולם לא שמע על התעללות מינית בבית הספר. הכומר הוותיק הוסיף כי הוא שמח על כך שענישה גופנית נאסרה בגרמניה ב-1980. כך או כך, הוא צפוי להעיד במסגרת חקירת פרשת המין בכנסייה.

 

הפרשה שמסעירה את גרמניה העלתה עד כה 100 תלונות של תלמידים לשעבר בבתי ספר של המסדר הישועי בגרמניה. הארכיבישוף רוברט זוליץ', העומד בראש ועידת הבישופים הגרמנית, פרסם התנצלות רשמית ובכוונתו לבקר בוותיקן בסוף השבוע כדי לדון בנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא ידע. רצינגר
צילום: AP
צרות בכנסייה. האפיפיור
צילום: AP
מומלצים