שתף קטע נבחר

אשכנזי בניו-יורק: ננצח את אלה שרוצים להשמידנו

הרמטכ"ל ייחד חלק מרכזי בדבריו בפני תורמים לאיראן, ואמר שהיא "משיגה בהדרגה יכולות גרעיניות". אשכנזי אמר שצה"ל מגדיל את כמות האימונים, כדי להתכונן לאיום "מקרוב ומרחוק"

"אני אומר לכם מעל במה זו: אנחנו ננצח את אלה הרוצים להשמידנו. אנחנו ננצח תודות לאומץ של חיילינו ובגלל המצפן המוסרי שלהם" - כך הכריז הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, הלילה (ד') בנאום בניו-יורק.

 

אשכנזי נאם בארוחת הערב השנתית של ידידי צה"ל בארה"ב, אירוע שהתקיים במלון וולדורף אסטוריה.

בדבריו הוא חזר על המנטרה הישראלית-אמריקנית לגבי איראן. "כל האופציות חייבות להישאר על השולחן. אנחנו מפתחים כלי נשק מתקדמים וטכנולוגיות ומגדילים את מספר התרגילים והאימונים. אנחנו ממשיכים להעלות את המוכנות למלחמה של המילואים. אנו עושים זאת, כדי להיות מוכנים לכל איום - מקרוב ומרחוק".

 

הרמטכ"ל חזר והזהיר בפני מאות האורחים, התורמים הגדולים למען רווחתם של חייל צה"ל, כי "איראן נותרה האיום המרכזי לשלום העולם, שבהדרגה משיגה יכולות גרעיניות, בעוד שהיא מממנת ומציידת ארגוני טרור במזרח התיכון ובכל העולם. לכן, הקהילה הבינלאומית חייבת לעצור את תוכנית הגרעין של איראן למענן".

 

"ישנה התקדמות בהרחבת שיתוף הפעולה"

אתמול בבוקר השלים הרמטכ"ל אשכנזי ביקור קצר בוושינגטון, שבמהלכו הוא נפגש עם בכירים בבית הלבן, בפנטגון ובסנאט, כולל עם היועץ לביטחון לאומי הגנרל בדימוס, ג'ים ג'ונס. כמו כן, הוא נועד לפגישת עבודה עם ראש המטות המשולבים, אדמירל מייק מאלן.

 

זו היתה הפגישה העשירית של שני האישים במשך שנתיים וחצי,

ומעבר לה נרשמו גם עשרות שיחות טלפוניות, שמקיימים השנים בקו האדום ביניהם. נושא השיחה העיקרי גם הפעם היה האיום האיראני. אשכנזי לא פרט את תוכן שיחתו עם מאלן, אבל בנאום בניו-יורק הביא את המפגשים עם מאלן כעדות לשיתוף הפעולה ההדוק בין שני הצבאות.

 

אשכנזי אמר ש"אחת הדוגמאות לכך היתה 'ג'וניפר קוברה 10' - תרגיל שבחן מרכיבים בשיתוף פעולה במערכות הגנה מטילים. הצעדים הללו מייצגים התקדמות משמעותית בהרחבת הדיאלוג, שיתוף הפעולה והמוכנות של שני הצבאות".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשכנזי עם מאלן בארץ. פגישה עשירית
צילום: AFP
אחמדינג'אד. "האיום המרכזי לשלום"
צילום: AP
מומלצים