שתף קטע נבחר

פרס: הייתי רוצה שכולם יכבדו את השבת

הנשיא סייר בבני ברק ונפגש עם עובדות חרדיות במפעל הייטק. הוא שיבח את המוח החרדי - "ישיבה זה חדר כושר רוחני; בקרב אנשי התורה יש מוחות מזהירים", והביע שמחה על תעסוקת הנשים - "מקווה שגם הגברים יצטרפו, עם התנאים הדרושים"

"אילו היתה לי באמת יכולת גדולה - הייתי עושה שכל היהודים יכבדו את השבת", כך אמר היום (ד') הנשיא שמעון פרס במהלך מפגש עם העובדות החרדיות של בית התוכנה i-rox בבני ברק, והדגיש במקביל את חשיבות העבודה בששת ימי השבוע האחרים. מוקדם יותר ביקר הנשיא בישיבת פוניבז' וכן אצל הרב אהרן שטיינמן, ממנהיגי הזרם הליטאי.

 

הנשיא אמר בנאומו כי "לפני שנאשים את הצד החרדי שלא נמצא במעגל התעסוקה, יש להאשים את הצד החילוני. החילונים צריכים ליצור תנאים שהחרדים יוכלו לעבוד לפי המסורת ואורחות החיים שלהם. נשים תעבודנה לחוד, גברים לחוד, להשאיר זמן לתפילות, להפסיק את ההתבודדות הזו שמישהו הולך עם בגד 'ארבע כנפות' הוא כאילו מישהו אחר".


הנשיא עם המתכנתות החרדיות

 

פרס ביקש להדגיש כי "דווקא בקרב אנשי התורה יש מוחות מזהירים. הרבה אנשים הולכים לחדר כושר גופני, ישיבה זה חדר כושר רוחני. אתה מלמד את מוחך לחשוב, להתמודד, לאתגר. הרבה אנשים דתיים הפכו לאנשי מדע גדולים".

 

עוד ביקש להדגיש את חשיבות ההצטרפות למעגל העבודה: "זה לא רק לצאת לעבודה

אלא גם לקיים את המשפחה בכבוד ולתרום למדינה כולה. אנחנו מאוד שמחים שמתחילים עם הנשים ומאד מקווים שיימשך גם בגברים, בתנאי שנותנים להם את התנאים הדרושים. זה מתחיל בצבא. יש כ-1000 חיילים חרדים מתנדבים לצבא שנוהג בהם כמו שצריך, שלא חס וחלילה יהיה מכשול לאורח החיים שלהם".

 

הוא פנה למארחים ואמר: "אתם יכולים להעלות את רמת החיים שלכם, את רמת בני ברק והמדינה כולה. מצידי אני יכול לקרוא לכמה חברות, להפגיש אותם איתכם ולבקש מהם שיתנו עדיפות לעבודת נשים בתחום הזה. לארץ יש יתרונות טבעיים, איכות כוח האדם, הנשים והגברים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים