שתף קטע נבחר

דרוזים התפרעו וקראו 'מוות ליהודים' בגלל אנטנה

ל-ynet נודע שבליל שבת הגיעו עשרות צעירים מכיסרא לכיוון היישוב הסמוך, הר חלוץ, ולפי החשד הציתו עמוד חשמל שעליו הורכב מתקן סלולרי. "חלק מהם היו רעולי פנים", סיפר רכז הביטחון. "הם יידו אבנים לעבר היישוב"

עשרות צעירים דרוזים מהיישוב כיסרא שבגליל המערבי השליכו בליל שבת אבנים לעבר כלי רכב ביישוב הסמוך הר חלוץ, ואף השמיעו לעבר תושביו קריאות נאצה, בהן 'מוות ליהודים'. כך נודע ל-ynet. הדרוזים הגיעו זמן קצר קודם לכן לכביש המוביל מהר חלוץ לתפן, שם הציתו עמוד חשמל שעליו הורכב בשבוע שעבר מתקן סלולרי. משטרת כרמיאל הוזעקה למקום ולאחר שאחת הניידות הותקפה באבנים, הוזעקו גם שוטרי יס"מ. אולם, עד שאלה הגיעו למקום התפזרה ההתפרעות.

 

עדי ראייה סיפרו כי בליל שבת הגיעו כ-200 תושבים מכיסרא בשביל המוביל מהיישוב להר חלוץ, ברגל, בכלי רכב ובטרקטורים. "כמה משפחות הודיעו לי על הרעש וסיפרו כי המתפרעים דפקו להם על הפח של כלי הרכב. חלק מהבאים, היו רעולי פנים", סיפר ל-ynet רכז הביטחון בהר חלוץ, מתי סרור. "הזעקנו את המשטרה, אבל הם לא היו יכולים להגיע ליישוב בגלל החסימה סמוך לעמוד החשמל שהוצת, ולאחר שהמתפרעים זרקו עליהם אבנים. יחד עם אנשי היישוב לבון הסמוך חסמנו את הכביש לכל אורכו לכלי רכב, כדי שאנשים תמימים לא ייקלעו למהומה".

 

האירוע החמור יותר התרחש בעת שהצעירים חזרו לכיוון כיסרא. "עמדנו עם כמה כלי רכב בכניסה להר חלוץ, וכשהצעירים הגיעו למקום, כ-50-60 מהם יידו אבנים מעל לשער היישוב. הם גם קראו 'מוות ליהודים'", סיפר רכז הביטחון. "אחרים הגיעו עם טרקטורונים וכלי רכב ועשו 'צלחות' בכניסה ליישוב". הוא סיפר כי בשלב זה הגיעו למקום אנשי היס"מ, שירו רימוני גז מדמיע, אולם המתפרעים הספיקו לעזוב את המקום.

 

תושבת הר חלוץ סיפרה כי בתה, כבת 18, רצתה לצאת עם חברים לבילוי אולם נבלמה בשער היישוב. "ראינו את ההתפרעויות מחלון הבית. הבת שלי סיפרה כשהצעירים חזרו, אחרי שהציתו את האנטנה, הם זרקו עליהם אבנים וקראו 'מוות ליהודים'. זו הרגשה מאוד קשה ומאכזבת. אלה דרוזים, שאנחנו סומכים עליהם, וברגע שיש משבר ישר צועקים 'מוות ליהודים'? זה מאוד מתסכל ומאכזב".

 

בימים כתיקונם: משחקים יחד כדורסל

האשה סיפרה כי בין התושבים בשני היישובים שוררים יחסים טובים, הכוללים בין השאר משחקי כדורסל משותפים ופעילויות נוספות. ביחס להתקן הסלולרי אמרה, כי גם בהר-חלוץ הביעו דאגה לנוכח התקנתו. "היו מיילים בנושא, וטענות לכאן ולכאן, אבל אפילו המתנגד הקיצוני ביותר כאן לא היה הולך לשרוף את האנטנה. זה מתסכל שככה הם פועלים, בעיקר לנוכח העובדה שלכל אחד מהם יש טלפון סלולרי בכיס".

 

מפקד משטרת כרמיאל, סגן ניצב רמי ניימרק, אישר את הטענות המרכזיות של התושבים בהר חלוץ. לדבריו, "ביום שישי סמוך ל-22:00 קיבלנו דיווחים

 על התפרעות בכביש בין הר חלוץ לתפן. ניידת שהגיע למקום נרגמה באבנים וכוחות יס"מ הוזעקו. לאחר שהצעירים התפזרו התגלה עמוד חשמל שאותו הציתו". לדברי סנ"צ ניימרק, האירוע התפזר במהרה, והחקירה נמשכת כעת במישור המודיעיני. עד כה לא נעצר איש.

 

תושבים בגליל הזכירו, כי גם האירועים האלימים בפקיעין, לפני כשנתיים, החלו על רקע של הצתת אנטנות סלולריות. "אני מקווה שהמשטרה באזור תהיה ערוכה הפעם בצורה טובה יותר", אמר אחד התושבים. "אירוע כמו שהיה כאן ביום שישי לא מתארגן בחמש דקות, מה שאומר שהיה פה תכנון מוקדם, ואף אחד לא ידע עליו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנטנה סלולרית עולה באש. ארכיון
צילום: שמואל גולדברג
מומלצים