שתף קטע נבחר

צו אלוף "ממוקד" נגד ההפגנות בבילעין ונעלין

בכרוזים שחילק הצבא נאסרת הכניסה לאזורים שבהם מתקיימות הפגנות, בכל יום שישי בין שמונה בבוקר לשמונה בערב. חבר הוועדה העממית בכפר: הצבא בלחץ

"סיכול ממוקד" להפגנות נגד הגדר בימי שישי? צה"ל מעביר הילוך במאמץ להפסיק את ההפגנות בימי שישי נגד גדר ההפרדה בכפרים בילעין ונעלין. חיילי צה"ל הדביקו לפנות בוקר (יום ב') כרוזים בבילעין שבהם נסמר לתושבי הכפר כי השטח שבמרכזו תוואי הגדר יהיה שטח צבאי סגור בימי שישי מעתה ועד ל-17 באוגוסט. לכרוז צורפה מפה המגדירה את השטח האסור לכניסה - שטח שבסמיכות אליו נערכות מדי יום שישי הפגנות נגד הגדר.


חלוקת הכרוזים בבילעין, הלילה (צילום: חמדי אבו רחמה)

 

על הכרוז חתום אלוף פיקוד מרכז, אבי מזרחי, ונאמר בו כי אסור להתקרב לשטח המופיע במפה כל יום שישי בין שמונה בבוקר לשמונה בערב, אלא בהיתר מיוחד.

עוד נכתב בו כי ישראלים וזרים חייבים לעזוב את הכפר בזמן הזה. אלוף מזרחי כותב כי ההחלטה התקבלה לצורך השמירה על הביטחון והסדר הציבורי באזור.

 

חבר הוועדה העממית נגד גדר ההפרדה בכפר, מוחמד חטיב, אמר ל-ynet כי מדובר בעוד צעד המעיד על הלחץ של הצבא מהפגנות המחאה. "אנו הולכים לדון בהחלטה הזאת מהבחינה המשפטית. לא ייתכן איסור גורף כזה כי ברור שהוא נועד בראש ובראשונה למנוע מאיתנו את הזכות להפגין".

 

חטיב הוסיף כי אתמול בלילה זימן השב"כ את עמיתו לאחר שהפיץ דואר אלקטרוני הקשור בהפגנות. "חבר הוועד שלנו איאד ברנאט

שיגר אתמול מיילים תחת הכותרת 'האינתיפאדה השלישית דופקת בדלת'. הוא עוד לא הספיק לשגר את כל המיילים ובעודו על המחשב קיבל טלפון מנציג השב"כ שביקש ממנו להגיע לפגישה, הדבר מעיד על לחץ של הצבא".

 

במקביל, הפיץ הצבא כרוזים דומים גם בכפר הסמוך נעלין, וגם שם חלקים מן הכפר הסמוכים לתוואי הגדר הוגדרו שטח צבאי סגור. הצו הוצג בפני מפגינים שנעצרו בהפגנת יום שישי האחרון.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "אלוף הפיקוד חתם לפני כשלושה שבועות על צו שטח צבאי סגור בשטח שבין גדר הביטחון לכפרים נעלין ובלעין במטרה למנוע את הגעתם של גורמים מסיתים". בצה"ל הדגישו כי "הצו לא חל ביחס לתושבי הכפרים ולהם תתאפשר תנועה חופשית".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעילות הצבא בבילעין, הלילה
צילום: חמדי אבו רחמה
מומלצים