שתף קטע נבחר

העלמות קובי פרץ: "הכספת שלא היתה" נפרצה

הזמר נחקר במשך שעות, לא בדיוק זימר - ושוחרר בערבות עם עיקול על רכבו. לפי החשד, הוא הרוויח מיליונים ודיווח על כ-300 אלף שקל. רשות המסים: פרץ שיקר כשאמר שאין לו כספת, ומצאנו בה יותר ממיליון שקל במזומן. רק בחו"ל קיבל עבור הופעות 5 מיליון שלא דווחו. אמרגנו נשאר במעצר

קובי פרץ הולך ומסתבך: הזמר המצליח שוחרר בערבות בצהריים (יום א'), אחרי שעות ארוכות של חקירה במשרדי רשות המסים בירושלים בחשד להעלמת מס במיליוני שקלים. בית משפט השלום בבירה גם האריך בשלושה ימים את מעצרו של אמרגנו, יוחאי יעיש. לפי החוקרים, פרץ שיקר כשאמר שאין לו כספת - ולבסוף היא נמצאה בבנק, עם סכומים גדולים בתוכה.

 

מהבקשה למעצר ושחרור בערבות עולה כי חוקרי המס ערכו חיפושים בביתו של הזמר, שנשאל האם ברשותו כספת, בבית או במקום אחר, וטען שאין. אולם, מעיון במסמכים שנתפסו בחיפוש עלה כי יש לו כספת בבנק. גם כשנשאל בשנית בנושא השיב בשלילה.

 

פרץ נלקח לחדר הכספות בבנק, ובכספת על שמו שנפרצה נמצאו מזומנים במטבעות שונים - למעלה מ-300 אלף דולר, כ-10 אלפים אירו ו-180 אלף שקל. כשנשאל לגבי מקור הכספים בחר הזמר לשמור על זכות השתיקה.


פרץ, היום בבית המשפט. לא זימר בחקירה (צילום: נועם מושקוביץ)

 

מרשות המסים נמסר כי בדו"חות שהגיש פרץ על הכנסותיו בשנת המס 2008 דווח על רווח נקי של 326 אלף שקל, אך מביקורת שנערכה בספרי אמרגנו עלה חשד לפיו יעיש סייע לו להשמיט הכנסות בסכומים של מיליוני שקלים. עוד עולה מהבקשה כי הופעותיו של פרץ בחו"ל בשנים האחרונות לא דווחו לרשויות המס - ולגביהן חשודים הזמר ואמרגנו בהעלמת יותר מ-5 מיליון שקל.

 

בדיון הסכים עורך דינו של פרץ, לצורך ערבות, להטיל עיקול על רכבו של הזמר (ששווה להערכתו 220 אלף ש') ועל רכבה של אשתו (100 אלף), וכן להפקיד 100 אלף נוספים.

 

כמה עולה הופעה בחתונה?

מהבקשה להארכת מעצרו של יעיש, עולה כי מאז שנת 2002 הוא אמרגנו האישי של פרץ. בביקורת רשויות המס עלה חשד לפיו האמרגן, בסיוע יועץ מס, דרש הוצאות כוזבות בסכומים של מיליוני שקלים.

 

אתמול נערכו חיפושים בביתו של יעיש, ונתפסו מסמכים ומחשבים.

 האמרגן ואשתו הובאו לחקירה. לפי בקשת המעצר, האמרגן מנהל את ספר ההזמנות של ההופעות באירועים פרטיים ומארגן את ההופעות של הזמר באולמות בארץ ובחו"ל. מהחקירה עלה שהוא גובה כ-45 אלף שקל עבור הופעה באירוע פרטי ובשנת 2009 היו כ-250 הזמנות לאירועים.

 

בשנה זו דווח לרשויות המס על מחזור הכנסות של כ- 6.4 מיליון שקל והוצאות בסך 5.6 מיליון שקל, שחלקן הגדול חשוד ככוזב.

 כמו כן, לאמרגן מיוחס בין היתר החשד כי סייע לצוות האומנים של הזמר להעלים הכנסות, השמיט, כאמור, הכנסות מהופעותיו של הזמר בחו"ל, סייע לאחרים להתחמק ממס והשמיד מסמכים.

 

אתמול הכחיש פרץ את החשדות המיוחסים לו. "הוא סמוך ובטוח שתוך מספר ימים, כשיתסיים ההליך, יתברר שאין שחר לדברים", מסר פרקליטו, עו"ד חיים לוי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קובי פרץ. סוד האושר
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים