שתף קטע נבחר

זעם גם ביפו? אוטובוסים של "דן" נרגמו באבנים

שלושה אוטובוסים נרגמו בשדרות ירושלים וברחוב יפת - והמשיכו בנסיעה. שמשת אחד מהם נופצה, אך איש לא נפגע ולא נעצרו חשודים. כוחות משטרה הגיעו למקום, ובודקים אם יש קשר להפגנות הערבים בירושלים. כוחות גדולים הוזעקו לאזור כדי למנוע התלקחות

אבנים הושלכו אמש (יום ג') לעבר כמה אוטובוסים של "דן" ביפו, וגרמו לניפוץ שמשת הדלת האחורית באחד מהם. איש לא נפגע ולא נעצרו חשודים. האוטובוסים נרגמו שעה שנסעו בשדרות ירושלים וברחוב יפת - שני רחובות ראשיים בעיר. הרקע למעשה אינו ברור, אך במשטרה לא שללו קשר לארועי "יום הזעם" שהציתו תבערה במזרח ירושלים.

 

"ברור שביום כזה יש משמעות לזריקת אבנים", אמר אתמול ל-ynet גורם במחוז תל-אביב. "יכול להיות שזה מעשה קונדס של נערים, אבל אחרי מה שקרה היום בירושלים - אף אחד לא רוצה לקחת סיכון".


אחד האוטובוסים שנרגמו ביפו, אמש (צילום: אבי מועלם)

 

מעט לפני 21:00 התקבל דיווח במשטרה מחברת "דן" על כך שבשלושה מוקדים ביפו יידו אבנים לעבר אוטובוסים של החברה. ב"דן" אמרו כי מרבית האבנים פגעו בגגות האוטובוסים - ואלה המשיכו בנסיעה. שמשת הדלת האחורית באחד מכלי הרכב נופצה.

 

בחברת האוטובוסים אמרו כי תחילה הורתה המשטרה לנסוע דרך רחוב ירושלים ולא דרך רחוב יפת, לאחר מכן שינתה המשטרה את ההנחיה והאוטובוסים חזרו לנסוע דרך רחוב יפת, כרגיל.


אזור התקרית בשדרות ירושלים, הערב (צילום: דנה קופל) 

 

מיד עם קבלת התלונה, החליטו במחוז ת"א להזרים כוחות

גדולים נוספים לאזור יפו מחשש להתלקחות המהומות ולנוכח העובדה כי מדובר ביום מתוח עם האוכלוסיה הערבית. "הבאנו כוחות גדולים של משטרה כדי שיסיירו ברחובות ויפגינו נוכחות, כדי למנוע אפשרות שמישהו ירצה להתסיס את השטח", אמר גורם במחוז. מ"דן" נמסר לאחר התקרית כי אין שינוי בקווים שבאזור יפו ואלה ממשיכים לפעול כרגיל.

 

במשטרה בודקים אם יש קשר בין יידוי האבנים ביפו לבין אירועי "יום הזעם" שקיבצו אתמול מאות פלסטינים להפגנות ועימותים אלימים באזור ירושלים. לפי דיווחי הפלסטינים, במהלך היום נפצעו יותר ממאה בני אדם, וקרוב ל-70 נעצרו. גם 14 שוטרים נפצעו באורח קל בעימותים.

 

בשעות הערב נפתחה אש גם לעבר שוטר יס"מ בשכונת ראס אל-עמוד שבמזרח העיר, והוא נפצע באורח קל. השוטר נפגע בכף ידו, ופונה לקבלת טיפול בבית החולים הדסה הר-הצופים.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 16/03/2010 21:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמשת הדלת האחורית נופצה
צילום: אבי מועלם
המשטרה הגבירה כוננות
צילום: דנה קופל
מומלצים