שתף קטע נבחר

אסם תרכוש מלוא הבעלות בחברת טבעול

החברה תרכוש 42% נוספים של החברה מקיבוץ לוחמי הגטאות, לפי שווי של 1.1 מיליארד שקל. אסם: "החברה טרם קיבלה תשובה רשמית מהקיבוץ בנושא"

15 שנה לאחר שנכנסה לראשונה לטבעול, אסם תרכוש 42% נוספים של החברה מקיבוץ לוחמי הגטאות לפי שווי של 1.1 מיליארד שקל, כלומר תמורת 460 מיליון שקל. בכך תגיע אסם לאחזקה מלאה ביצרנית המזון.  

 

אסם נכנסה לראשונה לשותפות בחברה בשנת 1995, כאשר רכשה 50% ממניות טבעול לפי שווי של 54 מיליון שקל בלבד בהמשך רכשה מניות בהדרגה עד שהגיעה לאחזקה של 58%. רכישת טבעול היתה גם הכניסה הראשונה של אסם לתחום המזון הקפוא. מאז כניסת אסם, הכפילה טבעול את היקף הייצור. לאסם אופציה לרכישת מלוא הבעלות בטבעול אולם היא ביקשה כעת להקדים את מימושה ב-3 שנים. 

 

בשבוע שעבר כינס לוחמי הגטאות אסיפת חברים, שבמסגרתה אושרה עסקת המכירה לאסם. כעת נדרש לה אישור דירקטוריון אסם. קיבוץ לוחמי הגטאות נחשב כבר היום לאחד הקיבוצים העשירים בתנועה הקיבוצית. 

 

האקזיט הראשון מול אסם הזרים עשרות אלפי שקלים לכל משפחה בקיבוץ ואף הביא לשינוי באורחות החיים בו והוא יצא להליך של הפרטה. היום נחשב לוחמי הגטאות לאחד הקיבוצים המופרטים ביותר, מתקיים בו מנגנון של ערבות הדדית ונשמרות רזרבות כספיות לטובת החברים, אך כל חבר מקבל את משכורתו לכיסו ומשלם מס קהילה. בקיבוץ מתגוררים כ-500 חברים, לא כולם צפויים ליהנות מפירות הרכישה. אסיפת הקיבוץ תתכנס לאחר ישיבת דירקטוריון אסם לדון במודל חלוקת הכספים ככל הנראה על בסיס ותק.  

 

מאסם נמסר בתגובה: החברה טרם קיבלה תשובה רשמית מקיבוץ לוחמי בגטאות בנושא ולכשתקבל יובא הנושא להצבעה בדירקטוריון החברה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האקזיט הזרים ללוחמי הגטאות עשרות אלפי שקלים
מומלצים