שתף קטע נבחר

עשרות הפגינו ביפו: "מייהדים את ירושלים"

תושבים ערבים ופעילי שמאל ערכו הפגנת תמיכה בתושבי מזרח הבירה. המארגן עוכב לחקירה במשטרה

גם לאחר ידויי האבנים אמש לעבר אוטובוסים של חברת "דן" בשדרות ירושלים, תושבי יפו לא יצאו בהמוניהם להביע הזדהות עם המהומות במזרח ירושלים. בהשתתפות פחות מ-50 בני אדם, ערכו הערב (יום ד') תושבים ערבים ופעילי שמאל הפגנה בעיר שבה הניפו דגלי אש"ף ושלטים בגנות הממשלה והמתנחלים.

 

"התושבים במזרח ירושלים נתונים למתקפה מצד מדינת ישראל, שמנסה לייהד את ירושלים", הסבירה ל-ynet הדר, פעילת שמאל שהשתתפה באירוע. "אותם ניסיונות באים לידי ביטוי בשייח ג'ראח, בהריסת בתים ובאישורים שניתנים למתנחלים לגור באזורים של תושבי מזרח ירושלים".


ההפגנה ביפו. דגלי פלסטין בלב גוש דן (צילום: דנה קופל)

 

ההפגנה נערכה בצומת הרחובות ארליך ויפת ונמשכה כשעה, בעוד שכוחות המשטרה נערכו סמוך להם כדי לאפשר טיפול מהיר, במקרה שהאירוע ייצא מכלל שליטה.

 

בסיכומו של דבר, התפזרו המפגינים מהמקום מבלי שבמקום נרשמו הפרות סדר,

 אך מארגני האירוע האשימו את המשטרה בניסיון ליצור פרובוקציה - עם החלטתה לעכב לחקירה את מארגן ההפגנה בחשד להתקהלות אסורה. "הם באו אליו בסוף האירוע כשהוא היה לבד ואמרו לו שהוא מעוכב. ממתי אסור להביע דעות במדינה באופן דמוקרטי?", מחו חבריו.

 

מוקדם יותר הערב, בכניסה לאום אל פחם הפגינו עשרות חברי תנועת "בני הכפר" במחאה על פתיחת בית הכנסת "החורבה" בירושלים. המפגינים נשאו דגלי פלסטין ושלטים עליהם נכתב "המאבק שלנו אחד - בהגנה על אל-אקצה ועל המולדת שלנו".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפה שרון רופא-אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סולידריות יפואית
צילום: דנה קופל
מומלצים