שתף קטע נבחר

אושר: תוארך חופשת הלידה ללא תשלום

הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את החוק להארכת חופשת הלידה ללא תשלום מ-14 ל-26 שבועות. יוזמות החוק, הח"כיות דליה איציק וציפי חוטובלי: הישג גדול לנשים העובדות

הכנסת אישרה אמש (ד') בקריאה שניה ושלישית את הארכת חופשת הלידה ללא תשלום מ-14 ל-26 שבועות. על פי ההצעה, לאחר 14 השבועות של חופשת הלידה בתשלום, תצא אשה אוטומטית וללא אישור מהמעסיק, אלא אם תעדיף לוותר על כך, ל-12 שבועות נוספים של חופשה ללא תשלום. ההארכה תחול על נשים שעובדות למעלה משנה.

 

את ההצעה יזמו חברות הכנסת דליה איציק (קדימה) וציפי חוטובלי (ליכוד), ואת החוק ניסח היועץ המשפטי של סיעת קדימה, עו"ד סהר פינטו.

 

נשים בעבודה:

 

ח"כ איציק אמרה, כי "מדובר בראשיתה של מהפכה וקירוב ישראל למצב הקיים במדינות מערביות מתוקנות, בהן נהוגה חופשת לידה ארוכה הרבה יותר מזו הנהוגה בישראל. מעתה ואילך, הנורמה תהיה חופשת לידה של חצי שנה וקיצורה יהיה יוצא הדופן ולא להיפך, כפי שהיה עד עתה.

 

"הארכת חופשת הלידה הינה צעד חשוב, בהכרה של מדינת ישראל בזכויות הנשים העובדות ובמעמדן מול המעסיק, גם אם ברור שיש לנו עוד כברת דרך ללכת ותחילתה בהפיכתה של כל חופשת הלידה לחופשה בשכר".

 

ח"כ חוטובלי אמרה: "חוק זה הוא צעד משמעותי בהכרה בזכותה של אם להיות עם ילדה בתקופה המשמעותית לחיזוק הקשר בינה לבין תינוקה. החוק יאפשר לנשים רבות ליהנות מחופשת לידה של חצי שנה ללא חשש מפיטורין ובכך לממש את האימהות שלהן ולא להימצא במרדף החזרה לעבודה.

 

"המאבק להארכת חופשת הלידה הוא מהמאבקים החשובים ביותר למיתון המתח בין הקריירה לבין המשפחה. הגענו להישג גדול אשר מיטיב עם היולדות ומאפשר למי שעבדה יותר משנה במקום עבודתה לצאת לחופשת לידה בת 26 שבועות ובנוסף לכך מיטיב עם מצבה של עובדת שעבדה פחות משנה, אשר זכאית כעת להאריך את חופשת הלידה ללא תשלום".


פורסם לראשונה 17/03/2010 21:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ הכנסת
דליה איציק
צילום: ערוץ הכנסת
ציפי חוטובלי
צילום: דודי ועקנין
מומלצים