שתף קטע נבחר

הכנות אחרונות להצבעה על הרפורמה בבריאות

נשיא ארה"ב דחה את נסיעתו לאסיה בפעם השנייה כדי להגיע להצבעה ביום ראשון על הרפורמה, שתעלה 940 מיליארד דולר ותביא ביטוח בריאות ל-32 מיליון אמריקנים . יו"ר הבית הלבן: "הוא רוצה להיות כאן למען ההיסטוריה"

הדמוקרטים בבית הנבחרים דוחפים קדימה את חקיקת הרפורמה בבריאות שעלותה 940 מיליארד דולר (על פני עשר שנים) תוך מימוש הבטחת הנשיא אובמה להגדיל את הכיסוי הביטוחי לעשרות מיליוני אמריקנים נוספים תוך הורדת הגרעון.

 

 

תוך תכנון מדוקדק, הבית הלבן הכריז, כי אובמה דחה את מסעו לאסיה בפעם השניה והפעם הדחייה היא עד יוני. אובמה היה אמור לעזוב ביום ראשון אז אמורה להתקיים ההצבעה בבית הנבחרים. יו"ר הבית הלבן ננסי פלוסי, אמרה כי "הוא רוצה להיות כאן למען ההיסטוריה".

 

התכנית ל-10 שנים תספק כיסוי ביטוחי ל-32 מיליון אנשים שנעדרים אותו היום בשילוב של הטבות מס למעמד הבינוני והרחבת תכנית המדיקייד לבעלי הכנסות נמוכות. הדמוקרטים כבר הכריזו שהם הולכים להעביר את החוק גם בלא תמיכה רפובליקנית.

 

החוק יביא לארגון מחדש של שישית מהכלכלה תוך כיסוי 95% מהאמריקנים בהרחבה הגדולה ביותר של רשת הבטחון הסוציאלית מאז ייסוד מדיקר ב-1965. התכנית תכפה דרישות חדשות על חברות ויחידים תוך דרישה להשגת כיסוי מהיחידים והטלת קנסות על חברות בינוניות וגדולות שלא ייתנו כיסוי.

 

בתי חולים ורופאים, חברות תרופות ומבטחים ירוויחו מיליוני לקוחות משלמים חדשים אך יצטרכו להתאים את עצמם לשינויים משמעותיים. משרד התקציב של הקונגרס מעריך, שהחקיקה תפחית את הגרעון ב-138 מיליארד דולר על פני 10 השנים הראשונות ותמשיך להורידו גם לאחר מכן.

 

הדמקרטים צופים, שהגרעון יקטן ב-1.2 טריליון בעשור השני ואובמה כינה זאת "הצמצום הגדול מאז שנות ה-90". "הרפורמה תגדיל את אחריות המבטחים ובטחון כלכלי גדול יותר לכל האמריקנים", אמר אובמה. "אני מפציר בכל חבר קונגרס לשקול את זה כשהם מתכוננים להצבעה בסוף השבוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיא ארה"ב ברק אובמה
צילום: AP
מומלצים