שתף קטע נבחר

קלינטון צוחק על הבריאות: רפורמה? לא בימי חיי

הנשיא לשעבר נאם בארוחת הערב המסורתית בוושינגטון - וצחק על כל העולם. רם עמנואל? "סליחה שיצרתי אותו". מצב הבריאות? "יורד על תרופה עם קרח". גם אובמה נפגע

נשיא ארצות הברית לשעבר, ביל קלינטון, הוכיח הלילה (יום א') שלא נס לחו והתלוצץ על חשבון המפלגה הרפובליקנית, על עמיתיו הדמוקרטים, על בריאותו ואף על הקהל שצפה בו נואם בארוחת הערב המסורתית עם בכירי העיתונאים בוושינגטון. קלינטון מילא את מקומו של הנשיא המכהן, ברק אובמה.

 

אחרי שהודה כי "באמת לא היה לי משהו טוב יותר לעשות הערב", אמר לבאי "מועדון גרידירון" היוקרתי כי הדמוקרטים יצליחו להעביר את הרפורמה במערכת הבריאות האמריקנית. "אולי זה לא יקרה בימי חיי או בימי חייו של סגן הנשיא לשעבר דיק צ'ייני, אבל אולי עד חג הפסחא", סייג בהתייחסו לעובדה שאושפז באחרונה לניתוח מעקפים בהול בשל התקף לב שני.

 

הנשיא לשעבר, שהיה ידוע כבליין לא קטן, חלק עם באי ארוחת הערב את הקוקטייל החביב עליו, ואמר שמעכשיו הוא שותה בקביעות "ליפיטור עם קרח", בהתייחסו לתרופה הנפוצה לטיפול בכולסטרול ולחץ דם. 

 

הנשיא אובמה פנה לבאי ארוחת הערב המסורתית במסר מוקלט מראש, וסיפר שכשביקש מקלינטון למלא את מקומו, אמר הנשיא לשעבר "תן לי לפנות את לוח הזמנים שלי לשלוש השנים הבאות". קלינטון עצמו לא היסס לפרגן לאובמה, ואמר כי הופעתו האחרונה של הנשיא ברשת פוקס, במהלכה התעמת עם המראיין שהירבה לקטוע את דבריו, היא בבחינת "קיום ההבטחה להיפגש עם מנהיגים עוינים בלי תנאים מוקדמים".

 

לסיום, קלינטון, שכהונתו הוכתמה בשערוריית המין

על שם מוניקה לוינסקי, לא חסך שבטו גם מראש המטה של אובמה בבית הלבן, רם עמנואל, ואמר: "אני מצאתי את רם. אני יצרתי אותו. עשיתי אותו למה שהוא היום. אני מתנצל בפניכם כל כך". עמנואל הוא האיש החזק בממשל אובמה ובאחרונה אף כונה "בן של זרע השטן" על ידי חבר הקונגרס האמריקני, אריק מסה, שפרש מהפוליטיקה, לאחר תקרית מביכה בעירום עם עמנואל בחדר הכושר של הקונגרס.

 

"מועדון גרידירון", המציין 125 שנה להיווסדו, מורכב בעיקר מכתבים ואנשי תקשורת באזור וושינגטון די.סי., ונחשב ליוקרתי ביותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קלינטון. קטעים איתו
צילום: רויטרס
מומלצים